Mimarlık ve Temsil

ODE Yalıtım'ın düzenlediği Mimar Konuşmaları'nda, Heval Zeliha Yüksel, Burçin Yıldırım ve Hakan Keleş mimari temsil biçimlerini kendi meslek pratikleri çerçevesinde tartışacaklar. Panel, 27 Mayıs Perşembe günü saat 21.00'da Zoom Webinar da düzenleniyor.

Etkinlik metni:

Baş döndürücü bir hız ile hayatın her köşesinde değişim yaşanıyor. Değişim ve dönüşümün en çok hissedildiği alanlarda ufuk çizgisi sürekli uzaklaşıyor. Dijitalleşme ile gelen yeniliklere her gün bir yenisi ekleniyor. Bu bağlamda yeni edindiğimiz alışkanlıklar ile bir konuyu tariflerken yeni kelimeler ile ifade etme ihtiyacı hissediyoruz. Hal böyleyken yeni dünya ve kazandırdığı yeni araçlar ile mimarlığın da ifade biçimleri değişiyor mu?

Heval Zeliha Yüksel, değerli konukları Burçin Yıldırım ve Hakan Keleş ile ‘Mimarlık ve Temsil’ konusunu ele alıyor. Mimari fotoğrafları ile tanıdığımız PAB Mimarlık kurucularından Burçin Yıldırım ve karikatürleriyle güncele dair argümanlar üreten akademisyen Hakan Keleş ile mimari temsil biçimlerini kendi meslek pratikleri çerçevesinde tartışıyor.

Ode Select Mimar Buluşmaları panel dizisinin sonuncusu 27 Mayıs Perşembe günü saat 21.00’da Zoom Webinar da düzenleniyor.

Kayıt: www.archnetworktr.com

Etiketler

Bir cevap yazın