Mimarlık ve İletişim

Bodrum Mimarlık Kitaplığı, 3 Haziran 2022 Cuma günü saat 19.00'da Pelin Özgen Piker'in "Mimarlık ve İletişim" sunumuna ev sahipliği yapacak

Pelin Özgen Piker

Sosyoloji lisans ve sonrasında işletme ile pazarlama yüksek lisans eğitimi alan Pelin Özgen Piker, Kale Grubu’nun lokomotif şirketi Kaleseramik’te marka iletişiminden sorumlu olarak yirmi yılı aşkın bir süredir pazarlama iletişimi, reklam ve sosyal sorumluluk projeleri alanlarında çalışmaktadır.

Çocukluğundan beri süre gelen yazma tutkusunu 2008 yılından beri Radikal, Ekonomist, Marie Claire Maison, Dipnot TV, İstanbul Art News ve All Decor gibi birçok yayında sürdüren ve on beş yıldır Home Art Dergisi’nde sanat, mimarlık ve tasarım alanındaki söyleşileri ve yazıları ile köşe yazarlığı yapmaktadır. Uzun bir süre Mario Levi’nin yazı atölyelerine katılan Piker, yazılarını ve söyleşilerini bir blog çatısında toplamaktadır.

Bir diğer tutkusu olan fotoğraf çekme aşkını karma bir sergi ile taçlandıran Piker’in dünyanın farklı şehirlerine yaptığı seyahatlerde çektiği fotoğraflardan oluşturduğu ‘Dünya’ isimli ilk kişisel sergisi, Goba Art&Design’da 2020 yılında sanatseverler ile buluştu. Dünyanın farklı şehirlerinde gökyüzü ve yeryüzü arasındaki bağlamsal etkenleri, formları ve organik yapıları fotoğraflarında yansıtmaya çalıştığı sergi büyük ilgi gördü.

Kalebodur markasının projelerinden biri olan mimarların, tasarımcıların evlerini mercek altına yatıran Mimarın Ev Hali programını hazırlayıp, sunan Piker, evli ve bir çocuk annesidir.

Etiketler

Bir cevap yazın