Mimarlık Öğrencileri için Yaz Stajı: Güncel İhtiyaçlar Çerçevesinde Mekansal Adaptasyon

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğinde mimarlık bölümü öğrencilerinin pandemi ve artan kontenjan sayıları nedeniyle bulmakta zorluk yaşadıkları yaz stajlarına yönelik bir program düzenleniyor.

Mimarlık Bölümü öğrencilerinin mezun olmadan önce yapmakla yükümlü oldukları ofis stajı içeriğine uygun şekilde planlanan programda “Güncel İhtiyaçlar Çerçevesinde Mekansal Adaptasyon” teması belirlendi. Başta pandemide yoğun şekilde farklı amaçlarla kullanılmaya başlanan konutlara yeni bir gözle bakılması ve zamana ve koşullara bağlı olarak ortaya çıkan ihtiyaçların, güncel mevzuatların ve erişilebilirlik, açık alan, otopark, asansör vb. mekansal gerekliliklerin mevcut yapılara adaptasyonunun nasıl yapılabileceği hakkında fikir üretilerek uygulanması konusunda çalışmalara yer verilecek. Ankara’da oldukça nitelikli konut stoku bulunmasına rağmen kentsel dönüşüm adı altında yıkıp yeniden yapma yönteminin uygulanmasına alternatif olarak, staj süresince yapıların güncel ihtiyaçlara uyumunu sağlamak üzere projeler üretilecek.

Yüz yüze ve çevrimiçi olanakların bir arada kullanılacağı programda, akademi ve uygulama alanlarından yürütücüler ile teorik ve pratik dersler yer alacak. 26 Temmuz – 3 Eylül 2021 tarihleri arasında uygulanacak staj programının kontenjanı sınırlı olup, daha önce ofis stajını gerçekleştirmemiş başvuranlara öncelik tanınacak. Yüz yüze ve çevrimiçi derslerde devam zorunluluğu bulunuyor. Yararlanmak isteyen mimarlık bölümü öğrencilerinin üniversitelerinden kabul onayını alarak 18 Haziran 2021 tarihine kadar linkte yer alan başvuru formunu doldurarak başvuru yapmaları ve formun bir kopyasını [email protected] adresine iletmeleri gerekiyor.

Başvuru için son tarih 18 Haziran 2021, saat: 17.00

Etiketler

Bir cevap yazın