Mimaride Işık Vol 4: Gerd Pfarré – “Yansımalar”

Mimaride Işık Vol 4 etkinliğinin konuşmacısı Yansımalar başlıklı sunumuyla Gerd Pfarré olacak.

PLD Türkiye tarafından 2011 yılından beri düzenlenen Mimaride Işık etkinliğinindördüncüsü bu yıl “Mimaride Işık Vol 4” adıyla Philips’in sponsorluğunda yapılıyor. 3 Haziran Salı akşamı, Yapı-Endüstri Merkezi’nde yapılacak olan Mimaride Işık Vol 4 sektörün önde gelen mimar, iç mimar ve aydınlatma tasarımcılarını aynı çatı altında buluşturmayı hedefliyor.

Malzemeler, kumaşlar, renkler ve yapılar gün boyunca farklı açılardan gün ışığı ile görsel özelliklerini ortaya çıkarır. Peki hava kararmaya başlayınca karanlık çökünce ne olur? Sıklıkla küçümsense de; yansımalar ve onların dikkatli bir şekilde analiz edilmiş, değerlendirilmiş özellikleri mimari aydınlatmanın “anahtar nitelikler” listesinin başında yer alıyor.

2013 yılında, HafenCity Üniversitesi’nin metro istasyonu çalışmasıyla aydınlatma tasarımında dünyanın en prestijli ödüllerinden olan “Radiance Award for Excellence in Lighting Design” ödülünün sahibi Gerd Pfarré “Yansımalar” başlığına sahip sunumunda çevreyi inşa etmekte yansımaların etkisine ışık tutacak.

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir.

Etiketler

Bir cevap yazın