Mimaride Etik

Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2 Mayıs Cuma günü Ziya Tanalı, Jose Maria Paz Gago, Antonio Cruz ve Arturo Franco'nun katılımı ile "Mimaride Etik" konulu bir panel düzenliyor.

Çankaya Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi 2 Mayıs 2014 Cuma günü, 2008 yılında Mimarlar odasının Büyük Ödül (Sinan Ödülü) ile taltif ettiği mimar M. Ziya Tanalı’ nın eserlerinden oluşan serginin açılışına paralel Ziya Tanalı, Jose Maria Paz Gago ve günümüz mimarlığının önde gelen İspanyol Mimarları, Antonio Cruz ve Arturo Franco’nun katılımı ile “Mimaride Etik” konulu bir panel düzenleyecek.

Antonio Cruz ve Arturo Franco günümüz mimarlığının ayrıcalıklı örneklerini ortaya koymakta olan, uluslararası bir çok ödül sahibi iki mimar. Antonio Cruz, Amsterdam’da gerçekleştirdiği , “Rijksmuseum of Amsterdam” restorasyon projesi ile Hollanda Kralı tarafından ödüllendirildi.

Jose Maria Paz Gago ise karşılaştırmalı sanat ve edebiyat alanında önemli bir kuramcı.

Antonio Cruz (www.cruzyortiz.com), Arturo Franco Taboada (www.arturofranco.es), Jose Maria Paz Gago (www.josemariapazgago.com) ve Ziya Tanalı’nın 21. yüzyılda teknolojik ilerlemeler, mimarlığın kavramları ve sorumlulukları, mimarlıkta etik konularını ele alacakları panel 2 Mayıs’ta saat 15:30’da başlayacak.

Etiketler

Bir cevap yazın