Mimari Ustalık Sınıfları – Yapı Fuarı 2022

23-26 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2022 süresince, malzeme firmalarının standına yapılacak ziyaretleri ve usta mimarlar - mühendislerle söyleşiyi içeren özel programıyla Mimari Ustalık Sınıfları, dördüncü kez ziyaretçilerle buluşuyor.

YAPI MASTER CLASS – MİMARİ USTALIK SINIFI VE ÖZEL FUAR TURU; sektör profesyonellerinden ön kayıt alınarak oluşturulan bir grupla, mimarlar eşliğinde katılımcı stantlarının gezildiği, tematik sohbetlerin gerçekleştiği, üst düzey bilgi ve network kazanımını hedefleyen özel bir fuar turu projesidir. 23-26 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2022 süresince, malzeme firmalarının standına yapılacak ziyaretleri ve usta mimarlar – mühendislerle söyleşiyi içeren özel programıyla Mimari Ustalık Sınıfları, dördüncü kez ziyaretçilerle buluşuyor.

Dördüncü yılında “Mimari Ustalık Sınıfları”, belirlenen temalar çerçevesinde fuar alanındaki stantlara yapılan ziyaretler, yürüyüş sırasındaki tematik sohbetler ve usta mimar- mühendislerin katılımıyla gerçekleşen sunumlarla da networking ve bilgi kazanma ortamı sağlıyor.

NOBON Kurucusu Mimar Dr. H. Cenk Dereli moderatörlüğünde 24 – 25 Mart günlerinde gerçekleşecek “Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran ilgililer, Fuar Alanı içinde gün bazında 6 toplamda 12 standa ziyaret gerçekleştirecek. Yerinde malzeme uygulamaları için yapılan stant ziyaretlerinde moderatöre eşlik edecek ve ardından tematik söyleşi gerçekleştirecek isimler ise 24 Mart Perşembe günü Dilekçi Architects Kurucusu Y. Mimar Durmuş Dilekçi ve Plugofis Kurucusu Y. Mimar Büşra Al olurken, 25 Mart Cuma günü slasharchitects Kurucusu Y. Mimar Şule Ertürk ve degostudio Kurucu Ortağı Y. Mimar Volkan Taşkın olacak.

Bu sohbetler ve stant ziyaretleri ile tur katılımcılarına etkileşimli bir fuar deneyimi sunulurken, ziyaretler sonunda gerçekleşecek söyleşilerdeki etkinliklerin konukları olan usta mimar ve mühendislerle doğrudan bağlantı kurma imkanı yaratılacak.

Etkinlik, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyonelleri, ürün tedarikçilerini, satınalmacıları, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden öğrencileri, mühendis ve malzeme uzmanları ile konuk mimarlarla doğrudan etkileşim sağlayan bu buluşmaya katılmak isteyen sektör profesyonellerini Yapı Fuarı’na davet ediyor.

24 Mart 2022, Perşembe

 • 10:30-15:30 / Fuar turu ve stant ziyaretleri
 • 15:30-16:30 / Gün sonu söyleşisi

25 Mart 2022, Cuma

 • 10:30-15:30 / Fuar turu ve stant ziyaretleri
 • 15:30-16:30 / Gün sonu söyleşisi

Çevreye Duyarlılık ve Mimari Tasarım – 24 Mart, Perşembe

YAPI MASTER CLASS, Çevreye Duyarlılık ve Mimari Tasarım teması kapsamında Dilekçi Architects Kurucusu Y. Mimar Durmuş Dilekçi’yi ve Y. Mimar Büşra Al’ı ağırlayacak. Durmuş Dilekçi, Türkiye güncel mimarlık ortamında yenilikçi tasarım ve uygulama yöntemleriyle gerçekleştirdiği yaratıcı denemelerle fark yaratıyor. Özel ve kamusal projelerin yanında, yatırım sektörünün farklı projelerine özgün yaklaşımıyla gerek kentsel, gerek mimari durumlara farklı perspektiften bakıyor. Etkinlik kapsamında farklı coğrafyalardaki farklı yapı programlarına sahip projelerin tasarım ve uygulama süreçleri “çevreye duyarlılık ve mimari tasarım” teması kapsamında değerlendirilecek.

Ölçekler Arası Parametrik Tasarım – 25 Mart, Cuma

YAPI MASTER CLASS, Ölçekler Arası Parametrik Tasarım teması kapsamında slasharchitects Kurucusu Y. Mimar Şule Ertürk, ile Y. Mimar Volkan Taşkın’ı ağırlayacak. Yeni teknolojilerle mimarlığı buluşturan farklı ölçeklerdeki mimari işleri ile öne çıkan bir mimar Şule Ertürk. Çok yönlü bir uzmanlığı ile kullanıcı ve mimari ürün arasında güçlü bir bağlar kurarak işlerine derinlik katıyor, kompozisyonlarında parametrik tasarım kullanımına, sağlıklı ve verimli yapılar yaratmaya odaklanıyor. Mimar, “Ölçekler Arası Parametrik Tasarım” başlığı kapsamında yurtdışı deneyimi ile zenginleşen yeni tasarım ve üretim pratiklerini güncel işlerinde nasıl kullandığını paylaşacak.

“Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran katılımcılar moderatör ile Fuar Alanı içinde gün bazında toplam 6, toplamda 12 standa ziyaret gerçekleştiriyor ve ziyaretler sırasındaki yürüyüş boyunca konukların katılımıyla farklı tematik sohbetleri dinleme şansı yakalıyor. Ziyaretçiler, etkinliğin konuğu olan usta mimar ve mühendisle doğrudan bağlantı kurma imkanı bulurken onların deneyimlerinden faydalanıyor. Katılımcıların sertifika alacakları etkinlik, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında mimar ve mühendislere yönelik özel bir gezi niteliği taşıyor.

Yapı sektöründe sürdürülebilir uygulamaları ile dikkat çeken, yenilikçi malzeme odaklı, teknolojinin kolaylaştırıcı gücünden faydalanarak üretim ve tedarik zincirinde başarılı projeler geliştiren, global iş birlikleriyle tanınan öncü 12 farklı firmanın başarı hikayelerini dinleyecek ve yerinde sunumlarla temsil ettikleri ürün ve servis alanları deneyimlenecek. Gezilecek ürün grupları:

 • İç Yapı Dekorasyon
 • Aydınlatma
 • İskele – Kalıp
 • Tesisat – Çevre Düzenleme
 • Kapı – Pencere
 • Isı & Ses Yalıtımı
 • Prefabrik
 • Bilişim & Yazılım

Nasıl Başvurulur?

– Her gün için 15 kişi ile sınırlıdır.

 • Başvuru yapmak için, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2022’e ücretsiz online davetiye alınması zorunludur.
 • Ziyaretçi kartınızın dijital kopyasını bilgisayarınıza ya da telefonunuza kaydedin.
 • Kendinizi, mesleğinizi ve ilgi alanlarınızı tanıttığınız özgeçmiş yazınızı hazırlayın. (meslek/eğitim, firma/okul, görev/lisansüstü eğitim derecesi bilgileri ile)
 • Katılmak istediğiniz mimari ustalık sınıfı gününü seçin (bir ya da her ikisine de başvurabilirsiniz.)
 • Neden bu sınıfa katılmak istediğinizi kısaca belirtin.

Metninizi, YAPI MASTER CLASS BAŞVURU başlığı ile [email protected] mail adresine iletmeniz gerekmektedir.

Önemli Notlar

 • Kayıtlar başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.
 • Mimari Ustalık Sınıfı’na katılacak kişilerin belirlenmesiyle kendilerine fuar alanı içindeki buluşma noktası ve gün akışı detayları iletilecektir.
 • Merkezi Noktalar ve Fuar Alanı arasında çift yön Ücretsiz Otobüs Seferleri 23-26 Mart tarihleri arasında yapılacaktır. Merkezi nokta bilgilerine ve saatlerine https://yapifuari.com.tr/Sayfa/ulasim adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Katılımcılara sertifika verilecektir.
Etiketler

Bir cevap yazın