Mimari Ustalık Sınıfları – Yapı Fuarı 2021 –  Salgınlar ve Dirençli Kamusal Alanlar

8 Nisan’da gerçekleşecek YAPI MASTERCLASS / Peyzaj ve Aydınlatma Tasarımı teması kapsamında Mimar Deniz Aslan, Mimar ve Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Nergiz Arifoğlu ve Mimar Samim Magriso ile açık alanlarda bulunmanın ve mesafeli buluşmaların ne kadar önemli olduğunu öğreten pandemi süreci sonrasında dirençli kamusal alanların işlevlendirme ve malzeme desteği ile nasıl kurgulanabileceği üzerine konuşulacak.

DS Mimarlık’ın Sevim Aslan ile kurucularından olan Deniz Aslan ve aydınlatma tasarımcısı Nergiz Arifoğu ile peyzaj tasarımı ve aydınlatmanın peyzaj alanlarının deneyimlenmesine getirdiği açılıma değinilecek.

Kişi sayısı:
Her gün için 15 kişi ile sınırlıdır.

Başvuru şekli:
Başvuru yapmak için, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2021’e ücretsiz online davetiye alınması zorunludur.

“Yapı Masterclass Kayıt Talebi” başlıklı eposta ile [email protected] adresine gönderilmesi istenenler:
Yapı Fuarı ziyaretçi kartınızın dijital kopyası
Özgeçmiş (meslek/eğitim, firma/okul, görev/lisansüstü eğitim derecesi bilgileri ile)
Katılmak istenilen mimari ustalık sınıfı gününün belirtilmesi
Neden bu sınıfa katılmak istediğinize dair kısa bir açıklama yazısı

Önemli Notlar:
Kayıtlar başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.
Mimari Ustalık Sınıfı’na katılacak kişilerin belirlenmesiyle kendilerine fuar alanı içindeki buluşma noktası ve gün akışı detayları iletilecektir.
Merkezi Noktalar ve Fuar Alanı arasında çift yön Ücretsiz Otobüs Seferleri
01-04 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır. Merkezi nokta bilgilerine ve saatlerine https://yapifuari.com.tr/Sayfa/ulasim adresinden ulaşılabilir.
Katılımcılara sertifika verilecektir.


6 – 9 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2021 süresince, malzeme firmalarının standına yapılacak ziyaretleri ve usta mimarlar – mühendislerle söyleşiyi içeren özel programıyla Mimari Ustalık Sınıfları, üçüncü kez ziyaretçilerle buluşuyor.

Üçüncü yılında “Mimari Ustalık Sınıfları”, belirlenen temalar çerçevesinde fuar alanındaki stantlara yapılan ziyaretler, yürüyüş sırasındaki tematik sohbetler ve usta mimar-mühendislerin katılımıyla gerçekleşen sunumlarla da networking ve bilgi kazanma ortamı sağlıyor.

Nobon kurucusu Dr. H. Cenk Dereli moderatörlüğünde gerçekleşecek “Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran katılımcılar Fuar Alanı içinde gün bazında toplam 6 standa ziyaret gerçekleştirecek.

Bu sohbetler ve stant ziyaretleri ile katılımcılara yerinde malzeme uygulamalarıyla etkileşimli bir fuar deneyimi sunulacak. Ziyaretler sonunda YAPI ARENA SAHNESİNDE gerçekleşecek söyleşilerdeki etkinliğin konuğu olan usta mimar ve mühendisle doğrudan bağlantı kurma imkanı bulacak.

Etkinlik, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyonelleri, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden öğrencileri ve malzeme uzmanları ve konuk mimarlarla doğrudan etkileşim sağlayan bu buluşmaya katılmak isteyen tüm mimarlar ve mühendisleri Yapı Fuarı’na davet ediyor.

Katılımcıların sertifika alacakları etkinlik, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında mimar ve mühendislere yönelik özel bir gezi niteliği taşıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın