Mimari Ustalık Sınıfları – Yapı Fuarı 2019 – İç Mimari Ürün Grubu

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 18-21 Haziran tarihlerinde dört gün boyunca malzeme firmalarının standına yapılacak ziyaretle ve usta mimarlar - mühendislerle söyleşiyi içeren özel bir program hazırladı.

İkinci yılında “Mimari Ustalık Sınıfları” fuarın İç Yapı, Yalıtım ve Yapı Malzemeleri, Doğrama (Kapı ve Pencere) ve Cephe Sistemleri, Şantiye ve Kaba Yapı salon düzenini tematik çerçeve olarak kullanıyor. Etkinlik fuar alanındaki standlarda malzeme konuşmaları ve tematik çerçevelere odaklanmış sohbetler ile bilgi alışverişi sağlıyor, katılımcılara yerinde malzeme uygulamalarıyla etkileşimli bir fuar deneyimi sunuyor.

Etkinlik, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyoneller ile yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden öğrencileri, malzeme uzmanları ve konuk mimarlarla doğrudan etkileşim sağlayan bu buluşmaya katılmak için Yapı Fuarı’na davet ediyor.

Katılımcıların gün sonunda sertifika alacakları etkinlik, mimar ve mühendislere yönelik özel bir gezi niteliği taşıyor. “Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran katılımcılar moderatör ile Fuar Alanı içinde gün bazında toplam 5 standa ziyaret gerçekleştiriyor. Etkinliğin konuğu olan usta mimar ve mühendislerle doğrudan bağlantı kurma imkanı buluyor ve onların deneyimlerinden faydalanıyor.

İç Mimar Jale Kulin ve Mimar Görkem Volkan, 18 Haziran Salı günü İç Yapı tematik çerçevesinde, mimari ve iç mekan tasarımı etkileşimine odaklanacak. Farklı ölçeklere dair alınan kararların nasıl nitelikli mekanlar yarattığını çeşitli projelerdeki iş birlikleri üzerinden anlatacak.

Etiketler

Bir cevap yazın