Mimari Ustalık Sınıfları – Yapı Fuarı 2019 – Doğrama ve Cephe Sistemleri

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 18 - 21 Haziran tarihlerinde dört gün boyunca malzeme firmalarının standına yapılacak ziyaretle ve usta mimarlar - mühendislerle söyleşiyi içeren özel bir program hazırladı.

İkinci yılında “Mimari Ustalık Sınıfları” fuarın İç Yapı, Yalıtım ve Yapı Malzemeleri, Doğrama (Kapı ve Pencere) ve Cephe Sistemleri, Şantiye ve Kaba Yapı salon düzenini tematik çerçeve olarak kullanıyor. Etkinlik fuar alanındaki standlarda malzeme konuşmaları ve tematik çerçevelere odaklanmış sohbetler ile bilgi alışverişi sağlıyor, katılımcılara yerinde malzeme uygulamalarıyla etkileşimli bir fuar deneyimi sunuyor.

Etkinlik, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyoneller ile yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden öğrencileri, malzeme uzmanları ve konuk mimarlarla doğrudan etkileşim sağlayan bu buluşmaya katılmak için Yapı Fuarı’na davet ediyor.

Katılımcıların gün sonunda sertifika alacakları etkinlik, mimar ve mühendislere yönelik özel bir gezi niteliği taşıyor. “Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran katılımcılar moderatör ile Fuar Alanı içinde gün bazında toplam 5 standa ziyaret gerçekleştiriyor. Etkinliğin konuğu olan usta mimar ve mühendislerle doğrudan bağlantı kurma imkanı buluyor ve onların deneyimlerinden faydalanıyor.

20 Haziran Perşembe günü Mimar Ali Hızıroğlu (ERA Architecture) ve Mühendis Mustafa Alkan (Werner Sobek) ortak çalıştıkları projelerde cephe ve mimari detay üretimi kapsamında edindikleri deneyimleri paylaşacaklar.

Etiketler

Bir cevap yazın