Mimari Medyada Mimari Söylemler Mimarlık Medyası ve Mimarlık Gündemi Üzerindeki Rolü

Mimari Medyada Mimari Söylemler Mimarlık Medyası ve Mimarlık Gündemi Üzerindeki Rolü Konferansı 7 Ekim 2011 saat 18:30'da Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleşecek.

Ulusal ve uluslararası mimarlık gündemi ajandasını uygulama, teori, eğitim, kent, yapı, yarışma gibi farklı alanlarda gelişen dinamikler üzerinden kuruyor. Mimarlık Medyası ise bu dinamikleri kendi çerçevesi ve söylemiyle izleyicisine aktarıyor.

Mimarlar Derneği 1927, Türk Mimarlık Medyasının Türkiye’deki Mimarlık gündemini nasıl belirlediğini tartışmak ve paylaşmak üzere bir panel düzenliyor. Panelde farklı medya temsilcileri bilgi edinme ve bilgi aktarma arasındaki ilişkiyi öncelikler, yaklaşımlar, ilkeler ve amaçlar açısından değerlendirecekler. Medyanın mimarlık ortamını anlama, değerlendirme ve mimari söylemi kurma kapsamında üstlendiği rolün tartışılması hedeflenen panelde mimarlık gündemi ve medya ilişkisi iki açıdan ele alınacak:

• Gündem kurgulama: yaklaşımlar ve öncelikler: derleme ve özgünlük

• Gündem oluşturma süreç ve politikaları: ilkeler ve etkiler: öncülük ve yönlendiricilik

Program 18:30
1. Oturum

19.40 Ara (Kokteyl)

20.00 2 .Oturum

21.10 Tartışma

21.40 Tartışma Sonu

Tartışma Yöneticisi
Kenan Güvenç

Tartışmacılar
Uğur Tanyeli Arredamento
Bülend Tuna Mimarlık
Yasemin Keskin Enginöz Yapı
Ömer Yılmaz Arkitera
Hasan Kıvırcık Mimdap
Evren Başbuğ Kolokyum

Etiketler

1 Yorum

  • omer-yilmaz says:

    Benim için verimli bir toplantı oldu, Arkitera’dan @tubakolat oradaydı ve konuyu kendi gözünden haber yapacak. Ben de hem orada anlattıklarımı hem de toplantıda yaşanan, kendimce önemli bulduğum noktaları Arkitera Görüş’te yazacağım.

Bir yanıt yazın