Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarlar Günü: Güz Dönemi Seçki Sergisi

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nin Mimar Sinan'ı Anma ve Mimarlar Günü kapsamında düzenleyeceği etkinliklerin ilki "Güz Dönemi Seçki Sergisi", 09 Nisan - 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında N Blok'ta ziyaret edilebilir.

9 Nisan 1588 tarihinde öldüğü bilinen Mimar Sinan, her yıl, ulusal çerçevede “Mimarlar Günü” olarak da belirlenen 9 Nisan tarihinde çeşitli etkinliklerle anılmaktadır. Bu bağlamda Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde, 9 Nisan Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarlar Günü’nden başlayarak yaklaşık beş hafta sürecek ve başta mimarlık öğrencileri olmak üzere diğer tüm katılımcılara açık olacak çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bu etkinliklerden biri olan ve 2017-2018 akademik yılı güz dönemindeki çeşitli stüdyo ve derslerdeki öğrenci çalışmalarını içeren “Güz Dönemi Seçki Sergisi”, Mimar Sinan’ın ölümünün 430. yıl dönümü olan 09 Nisan 2018 tarihinden başlamak üzere 09 Nisan – 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında N Blok Turuncu Hol’de ziyaret edilebilir.

Sergi Künyeleri

Bütünleşik Eğitim Birinci Yarıyıl Çalışmaları
Mimari Tasarim 1 ve Temel Tasarım
Mimari Tasarım 3
Mimari Tasarım 5-6
Mimari Tasarim 7
Mimari Tasarim 8
Analysis of Historic Buildings
Yüksek Yapılar
Biyodijital Mimarlığa Giriş
Mimarlıkta Malzeme Teknolojileri
Yapı Bilgisi II

Sergi Linki: http://www.gtu.edu.tr/icerik/754/6924/display.aspx?languageId=1

Etiketler

Bir cevap yazın