Mimar Guto Requena Semineri: Dijital Çağda Tasarım ve Davranış

Brezilyalı mimar Guto Requena 27 Mart Perşembe günü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde düzenlenecek bir seminerde deneyimlerini paylaşacak.

Brezilyalı mimar Guto Requena’nın “Dijital Çağda Tasarım ve Davranış” başlıklı semineri 27 Mart Perşembe günü saat 15:30’da MSGSÜ Video Konferans Salonu’nda düzenlenecek.

Seminer dili İngilizce olup katılım ücretsizdir.

Guto Requena Kimdir?

Guto Requena Stüdyosu, tasarımın her ölçeğinde hafıza, dijital kültür ve şiirsel hikayelerle ilgili yansımaları ele alıyor. Guto, Brezilya’nın Sao Paulo Eyaletinde doğmuştur ve şu an 34 yaşındadır. 2003 yılında Sao Paulo Oniversitesinden mimar ve şehir planlamacısı olarak mezun olmuştur. Sonrasındaki 9 yıllık süreçte aynı üniversitenin “Etkileşimli Yaşam Çalışmaları Merkezinde” araştırmacı olarak görev yapmıştır. 2007 yılında “Hibrit Yerleşim: Siberkültür çağında etkileşim ve deneyim” başlıklı tezi ile yüksek lisans derecesini almıştır. Kendisi birçok ödül sahibidir ve çeşitli ülkelerde işlerini sergileyip dersler vermiştir.

Panamericanalstitutp Europeo di Design’ın Sanat ve Tasarım Okulunda hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde profesör olarak çalışmıştır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde 70 çalıştay düzenlemiş ve bu çalışmalarından ötürü “Genç Brezilyalı Ödülü”ne layık görülmüştür. 2012’de Guto, Google tarafından Brezilya genel merkezi için proje geliştirmek üzere seçilmiştir. 2013 yılında da Walmart firması, idare merkezlerinin tasarımını yapması için kendisini seçmiştir.

2012’den bu yana Guto Folha de Sao Paulo gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Kendisi tasarım, mimarlık ve şehircilik üzerine yazılar yazmakta ve birçok başka dergi ile de bu anlamda iş birliği yapmaktadır. 2011 yılında Brezilya TV Globo GNT Kanalında “Nos Trinques” isimli TV programını yazmış ve yönetmiştir. Ayrıca aynı kanal için Milan, Paris, Amsterdan ve Londra’da çekilen tasarım internet serisini hazırlamıştır.

Etiketler

Bir cevap yazın