Mekan Konuşmaları 92: “Kamusal ve Özel arasında: Akuzmatik Mekânlar ve Akustik Topluluklar”

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans öğrencilerinin düzenlediği “Mekan Konuşmaları” serisinin 17 Mayıs Salı akşamı yapılacak olan 92. etkinliğine, “Kamusal ve Özel arasında: Akuzmatik Mekânlar ve Akustik Topluluklar” başlıklı konuşmasıyla Begüm Özden Fırat konuk olacak.

Begüm Özden Fırat, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesidir. Kent ve kültür sosyolojisi, görsel kültür çalışmaları ve toplumsal hareketler alanlarında çalışmaktadır. Commitment and Complicity in Cultural Theory and Practice (Palgrave/Macmillan, 2009), Cultural Activism: Practices, Dilemmas, Possibilities(Rodopi, 2011) ve Küresel Ayaklanmalar Çağında Direniş ve Estetik (İletişim, 2015) kitaplarının editörlerindendir.

“Akuzmatik Mekânlar ve Akustik bir Topluluk olarak Kurtuluş” pandeminin ilk döneminde (Mart-haziran 2020) çekilen Boşluk filminden ve yine aynı dönemde Kurtuluş’ta gerçekleştirilen sana araştırmasından yola çıkan bu konuşmada, kaynağı görülmeksizin sesin duyulması deneyimini ifade eden, kamusal ve mahrem seslerin birbirine sızdığı mimari alanları tanımlamak için kullandığımız “akuzmatik mekân”ların pandeminin gündelik hayattındaki kullanımları üzerinde durulacaktır.”

Katılımın herkese açık olduğu etkinliğin Zoom linki için tıklayınız.

Çevrimiçi Buluşma: Zoom
Meeting ID: 894 0447 2000
https://us02web.zoom.us/j/89404472000
Etiketler

Bir cevap yazın