Meeting Of Design Students

İki yüzden fazla öğrencinin katılımıyla her yaz başka bir ülkede yapılan Meeting of Design Students atölyelerinin onuncusu, 26 Temmuz - 12 Ağustos 2019 tarihleri arasında Yunanistan'ın Spetses adasında düzenlenecek. Son başvuru tarihi 31 Mart 2019.

Adada artan turizm faaliyetleriyle birlikte yok olma tehdidi altında olan yerel zanaatleri çağdaş yaklaşımlarla yeniden ele almayı ve ada halkıyla atölye katılımcıları arasında bir deneyim ve bilgi alışverişi sağlamayı hedefleyen etkinlik, Antik Yunanca’da ”hatırlamak” anlamına gelen memniso temasıyla düzenlenecek. 

Katılımcılar, atölyeye başvurmak için gerekli olan dosyalara ve soru cevaplara etkinliğin websitesinden veya buradan ulaşabilir.

Katılımcılardan tema ile ilgili kendilerini en iyi şekilde ifade edebilecekleri bir poster hazırlamaları beklenmektedir. MEDs’in poster için katılımcılardan beklentisi kolaj, fotoğraf veya maksimum 1 dakikalık bir video olarak tanımlanabilir. Ancak, verilen taslak dahilinde hazırlanmayan posterler ve bir dakikayı aşan videolar da değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sorular için Türkiye Ulusal Temsilcileri Sinem Görücü ve Duygu Gökoğlu’na [email protected] mail adresinden ulaşılabilir, medsworkshop.com/spetses adresinden daha detaylı bilgi edinilebilir ve etkinliğin Facebook ve Instagram hesapları takip edilebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın