MEDS Tara 2015: Ground Zero

Uluslararası Tasarım Öğrencileri Buluşması MEDS (Meeting of Design Students) bu sene Sırbistan'ın Tara Ulusal Parkı'nda gerçekleşecek. Katılımcıların ürünlerini 15 Haziran'a kadar Türkiye temsilcilerine ulaştırması gerekiyor.

Meeting of Design Students tasarım öğrencilerinin bir araya geldiği disiplinlerarası bir etkinlik. Avrupa ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinden gelen 250 tasarım öğrencileri 14 gün boyunca çeşitli ölçeklerdeki tasarım problemlerine farklı disiplinler, gelenekler ve kültürler üzerinden yapacakları paylaşım doğrultusunda çözüm getiriyorlar.

Bu sene Tara Ulusal Parkı’nın ihtiyaçlarına göre 1/1 ölçekte tasarım ürünleri grup çalışmaları sonucunda şekillenip üretilecek. Banklar, çitler, masalar, seyir terasları, hayvanlar için beslenme noktaları, heykeller, info pointler ele alınması söz konusu olan tasarım başlıklarından sadece birkaçı.

Meeting of Design Students’ın bu seneki teması Ground Zero. Bu sene tasarımcılara daha fazla özgürlük tanınabilmesi için başvuru kriterleri biraz daha genişletildi. Tasarımcılar başvuru dosyalarında Ground Zero temasına uygun poster yapabilecekleri gibi, konuyla ilgili bir deneme yazabilir, bir tişört tasarlayabilir, fotoğraf ya da fotoğraf serileri oluşturabilir ya da bir Pecha Kucha sunumu yapabilirler. Katılımcıların ürünlerini 15 Haziran’a kadar Türkiye temsilcilerine ulaştırması gerekiyor.

Katılmak isteyen adayların Meeting of Design Students Türkiye Temsilcileri Ceylan Beşevli ve Oytun Gür Günel’e [email protected] adresinden ulaşmaları mümkün.

Ayrıca adaylardan istenen bütün bilgilere buradan ulaşabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın