MEDS Lizbon 2013: “Re-Action”

Etkinlik, Ağustos 2013'de Lizbon'nun Graça bölgesinde gerçekleşecek.

Her sene Avrupa’nın farklı yerlerinde gerçekleştirilen Uluslararası Tasarım Öğrencileri Buluşması MEDS (Meeting of Design Students) bu sene Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenleniyor.

MEDS Lizbon 2013’ün teması “Re-Action”. İki yıl önce Türkiye’de gerçekleşen ikinci MEDS etkinliği, Ağustos 2011’in başında İstanbul’da yapılmıştı. Bu senede Avrupa’dan ve Dünya’nın değişik lokasyonlarından, farklı disiplinler, gelenekler ve kültürler üzerinden tasarım fikirlerinin paylaşımına konsantre olan bu etkinlik için, 14 gün boyunca, tasarım temelli 250 öğrenci birlikte çalışacaklar.

Her sene farklı bir konseptle öğrenci kabul eden MEDS, bu sene “video yarışması” düzenleniyor. Lizbon’daki Graça bölgesinde gerçekleştirilecek, workshop ‘ta diğer senelerden farklı olarak yerel halkıda tasarım sürecine dahil etmek amaçlanıyor.

Adaylardan video ve başvuru formu isteniyor. Başvurularının hazırlanmasının ardından ise adayların MEDS ülke temsilcilerine ulaşıp, bilgilerini vermeleri gerekiyor. (başvuru ve bilgi için [email protected]) (MEDS Türkiye Temsilcileri, İrem Çiçek ve Ezgi Çiçek)

Adaylardan istenen bütün bilgilerin detayları https://www.reaction.com.pt adresinden elde etmek mümkün.

Etiketler

Bir cevap yazın