MARUF21: Kamusal Yaşam Verisi Araçları

1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak olan Marmara Urban Forum (MARUF) kapsamında düzenlenen "Kamusal Yaşam Verisi Araçları" eğitim programı, 1 Ekim Cuma günü 18:00'da başlayacak ve üç gün boyunca devam edecek.

Gehl, yaklaşık 60 yıllık araştırma, yayın, stratejik danışma ve tasarım sayesinde, kamusal yaşamı ölçmek için bir metodoloji ve uygulama geliştirdi ve bunu kullanıma açtı. Bu metodoloji, insanları, onların günlük aktivitelerini ve rutinlerini görünür hale getirmeye yardımcı olur; kent liderlerine değerli bir araç ve mekanların tasarımı için sadece estetikten ziyade insan deneyimine dayalı kanıtlar sağlar. Gehl Lensi adı verilen Gehl yöntemini nasıl kullanacağınızı ve uygulayacağınızı öğrenmek için bu eğitime katılabilirsiniz.

Kamusal Yaşam Veri Araçları: Bölüm I, Gehl Lens metoduna ve yakınınızdaki kamusal yaşam hakkında veri toplamak için geliştirilmiş web tabanlı uygulamayı kullanmak için bir giriş yapacak.

Kamusal Yaşam Veri Araçları: Bölüm II, iki eğitim oturumu arasında yakın çevrenizden toplayacağınız kamusal yaşam verilerini birlikte gözden geçirmek ve metodun uygulanışını öğrenmek için bir fırsat sunacak. 

MARUF kapsamındaki tüm etkinlik ve eğitimlerde Türkçe – İngilizce simultane çeviri olacaktır. Bu nedenle katılımcılar, eğitmenleri dil engeli olmadan dinleyebilecek ve soru sorabileceklerdir.

Etiketler

Bir yanıt yazın