MARUF21: İklim Değişikliği için Raporlama 

1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak olan Marmara Urban Forum (MARUF) kapsamında düzenlenen "İklim Değişikliği için Raporlama" eğitim programı, 1 Ekim 2021 Cuma günü 14:30'da başlayacak.

Dünya enerjisinin üçte ikisinden fazlasını tüketen ve CO2 emisyonlarının %70’inden fazlasını oluşturan kentler, iklim değişikliği ile mücadelede oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu eğitimde CDP, iklim bağlamında kent düzeyinde eyleme geçebilmek için veriye dayalı karar alıcılığın önemini gösterecek. Çevresel ve iklimsel şeffaflığın faydalarını ve verilerinizi nasıl CDP-ICLEI Birleşik Raporlama Sistemi aracılığıyla raporlayabileceğiniz üzerine tartışılacak. 

CDP platformu üzerinden raporlama ücretsiz olup, kentinizin tüm çevresel verilerini tek bir yerde toplama, iklim eylemi çabalarını geliştirmenize yardımcı olacak atölye ve webinarlara katılma, hem Türkiye’de hem de dünyada halihazırda CDP-ICLEI’ye rapor veren 1000’den fazla şehirden öğrenme fırsatı sunar.

Bu eğitim oturumunda CDP’ye WWF-Türkiye ve halihazırda Türkiye’de CDP’nin platformu üzerinden veri paylaşan büyükşehir belediye temsilcileri eşlik edecek, raporlama deneyimlerini ve bu deneyimin kendileri için nasıl faydalı olduğunu anlatacak. Eğitim, katılımcıların çevre, iklim eylemi ve raporlama hakkında soru sorma fırsatı bulacakları soru & cevap kısmı ile son bulacak.

MARUF kapsamındaki tüm etkinliklerde ve eğitimlerimizde Türkçe – İngilizce simultane çeviri olacaktır. Bu nedenle katılımcılar, yurtdışından katılan eğitmenleri dil engeli olmadan dinleyebilecek ve soru sorabileceklerdir.

Etiketler

Bir yanıt yazın