MARUF21: Hava Kalitesini Ölçmek – AirBeam Swap

1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak olan Marmara Urban Forum (MARUF) kapsamında düzenlenen "Hava Kalitesini Ölçmek - AirBeam Swap" eğitim programı, 1 Ekim 2021 Cuma günü 16:30'da başlayacak.

Dünya üzerindeki çocukların %93’ü en temel hakları olan havayı zehirli olarak soluyor. Bu durumun bilinciyle oluşturulan AirBeam Swap projesi, 3 ay boyunca “airbeam” isimli hava ölçüm cihazlarıyla yaşadığınız yerdeki hava kalitesini ölçüp veri toplamanıza olanak sağlıyor.

Hava kirliliğinin sağlığımız üzerindeki etkilerini vurgulamayı, harekete geçme çağrısında bulunmayı ve farkındalık yaratmayı amaçlayan “Hava Kalitesini Ölçmek: AirBeam Swap” eğitiminin odak noktası, analiz, veri toplama ve gözlem için araçlar sağlamaktır.

Temiz havanın önemi konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan bu küresel topluluğun bir parçası olmak istiyorsanız AirBeam Swap’e katılabilirsiniz. Eğitime katılanlar arasından seçilecek 12 kişi AirBeam Swap projesine katılmaya hak kazanacak. Hava kalitesi monitörü ile 3 aya kadar yerel hava kalitesi verilerini toplayarak temiz hava konusunda farkındalığı artırmak için oluşturulan küresel topluluğun bir parçası olacak.

MARUF kapsamındaki tüm etkinlik ve eğitimlerde Türkçe – İngilizce simultane çeviri olacaktır. Bu nedenle katılımcılar, eğitmenleri dil engeli olmadan dinleyebilecek ve soru sorabileceklerdir.

Etiketler

Bir yanıt yazın