MARUF21: Dayanıklı Şehirler için Doğa Temelli Çözümler

1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak olan Marmara Urban Forum (MARUF) kapsamında düzenlenen "Hava Kalitesini Ölçmek - AirBeam Swap" eğitim programı, 3 Ekim 2021 Pazar günü 14:00'da başlayacak.

Doğa tabanlı çözümler (DTÇ); yeşil çatı/duvar/koridor, kent parkları, nehir restorasyonu gibi kaynağını doğadan alan, çevresel, sosyal ve ekonomik faydalar sağlayan uygun maliyetli uygulamalardır. Bu eğitimin amacı, DTÇ’nin dayanıklı şehirlerin oluşturulmasına nasıl katkı sağlayabileceğine dair genel bir bakış açısı sunmaktır. Eğitimde farklı DTÇ türleri, bu çözümlerin zorlukları ve faydaları konuşulacak ve iyi uygulama örnekleri sunulacaktır. Eğitimin içeriğinde AB finansmanlı Horizon 2020, Naturvation araştırma projesi Urban Nature Atlas (Kentsel Doğa Atlası) bulguları baz alınacaktır. Eğitim WWF İsveç’in de katkılarıyla Orta Avrupa Üniversitesi’nden (CEU) bir araştırma ekibi tarafından verilecektir.

MARUF kapsamındaki tüm etkinlik ve eğitimlerde Türkçe – İngilizce simultane çeviri olacaktır. Bu nedenle katılımcılar, eğitmenleri dil engeli olmadan dinleyebilecek ve soru sorabileceklerdir.

Etiketler

Bir cevap yazın