Marble Warsaw 2020

Doğal taş ve mermer sektöründeki çeyrek asırlık tecrübesiyle Marble İzmir, “Marble Warsaw” adıyla Avrupa'ya açılıyor. Fuar, 4 – 6 Haziran 2020 tarihleri arasında Ptak Warsaw Expo’da ziyaret edilebilecek.

4 – 6 Haziran 2020 tarihlerinde Ptak Warsaw Expo’da yapılacak olan Marble Warsaw, fuarcılık tarihinde İzmir’in Avrupa’ya açılan ilk markası olacak. Geçtiğimiz Eylül ayında Polonya’da faaliyet gösteren Ptak firması ile imzalanan iş birliği protokolü ile çalışmalarına hız verilen Marble Warsaw Fuarı, katılımcılarına Avrupa ve dünya pazarına açılma fırsatı sunacak.

Dünyanın en büyük doğal taş sergisi olarak bilinen Marble İzmir Fuarı, Türk taşını tüm dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Doğal taş sektörünün yerli tedarikçilerini yabancı alıcılarla da bir araya getirerek ihracat rakamlarına doğrudan etki eden Marble İzmir, aynı zamanda doğal taşın günlük alanlardaki kullanımına yönelik tasarım ve etkinlik faaliyetlerine de büyük önem veriyor. Bu kapsamda değişen dünyada yüzünü tasarıma çeviren 25. Marble İzmir Fuarı, geçtiğimiz Mart ayında düzenlediği etkinliklerle Türk doğal taşının kalitesini, çeşitliliğini, dünya çapındaki kullanım alanlarını ve tasarım konusundaki yaratıcılığını gözler önüne serdi.

Üreticiden tedarikçiye, tasarımcıdan mimara kadar sektörün tüm bileşenlerinin dünya devleri ile buluştuğu fuar, aynı zamanda Türkiye’deki doğal taş endüstrisinin geleceğine yönelik bir yol haritası çizdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ’ın düzenlediği Marble İzmir Fuarı çatısı altında Eylül ayının başında Polonya’dan Ptak firması ile yapılan iş birliği anlaşması ile “Marble” artık Polonya’nın Varşova kentinde de düzenlenecek.

Etiketler

Bir cevap yazın