Mahalleni Onar

Mahallelerdeki temel sorunlara basit ama yaratıcı çözümler üretmek isteyenler Tasarım Atölyesi Kadıköy’de Kadıköy genelindeki fikirleri hayata geçirmek için buluşuyor.

Etkinliğin çağrı metni:

Onaranlar Kulübü&Muhit iş birliği ile organize ettiğimiz #mahallenionar projesinde mahallesini seven güzel insanların katılımıyla birlikte muhit.co üzerinde girilmiş birkaç soruna çözüm üretmeye başlamıştık, sıra geldi uygulamaya! 

Seçtiğimiz uygulanabilir birkaç konu başlığı arasında bulunan ‘çöp kutuları boyansın’ fikrini hayata geçirmek, çöp kutularını boyayarak estetik katmak için sokak sanatçılarına, grafik tasarımcılara, muhitini sevenlere, ilham dolu insanlara, yani sana ihtiyacımız var!

Uygulanabilir bölgeleri gezdik ve bulduk, temasları kurduk. Geriye sadece mahallelinin gününü güzelleştirecek dokunuşları yapmak, kolları sıvamak kaldı. Atölye kıvamında bir buluşmayla konuyla ilgili düşünce, tasarım, konsept, uygulama başlıklarını hep birlikte tekrar tartışacak; alanında tecrübeli, ilgili, hevesli insanları tekrar dinleyerek nihai bir karara varmak; bunun hemen sonrasında da kolları hep birlikte sıvamak, sprey boyaları sallamak ve #mahallenionar demek için 26 Ağustos Cumartesi seni de bekliyoruz!

Yaşadığı çevreyi sevenleri, tuval arayanları, aşkını haykırmak isteyenleri ve “abi tüm gün yapacak bir şeyim yoktu” diyenleri; seni bekliyoruz.

Etiketler

Bir cevap yazın