Liman Kentlerinin Dönüşümüne Avrupa’dan Bakış

"VitrA ile Mimari Keşif" kapsamında Dünyanın sayılı uzmanlarından Dirk Schubert, kentsel dönüşümü, liman kentleri açısından değerlendirecek.

Liman kentleri ve kentsel dönüşüm alanında dünyanın sayılı uzmanlarından Prof.Dr. Dirk Schubert, VitrA ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ortak projesi VitrA ile Mimari Keşif kapsamında yayınlanacak yeni kitabın tanıtımı vesilesiyle İstanbul’a gelecek.

Kent plancısı ve sosyolog Schubert, 14 Kasım Çarşamba günü üniversitenin Santral Kampüsü’nde saat 18:00’de “Liman Kentlerinin Dönüşümüne Avrupa’dan Bakış” başlıklı bir konferans verecek. Schubert konferansta, son yıllarda İstanbul’un gündeminde önemli bir yere sahip olan kentsel dönüşüm kavramına ışık tutmak üzere, Amsterdam, Barselona ve Hamburg’dan başlayarak, Avrupa’daki liman kentlerinin dönüşüm stratejilerini ve süreçlerini karşılaştırmalı olarak ele alacak. VitrA’nın desteğiyle hazırlanan “Liman Kentleri: Amsterdam, Barselona, Hamburg” adlı kitap ise konferansla eşzamanlı olarak Bilgi Yayınevi tarafından satışa sunulacak.

Etiketler

Bir cevap yazın