LIGHT ON – Uluslararası Tasarım Atölyesi

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından organize edilen LIGHT ON için son başvuru tarihi 16 Temmuz 2019.

Işık kavramına odaklanılacak olan beş günlük atölye programında katılımcılardan, bir endüstriyel ürün veya iç/dış mekanda kullanılabilecek bir aydınlatma elemanı tasarlaması bekleniyor. Programın sonunda, atölyede elde edilen ürünler ile bir sergi açılacak.

Katılımın ücretsiz olduğu atölyede kontenjan 12 öğrenci ile sınırlıdır ve atölye dili İngilizcedir. Atöyle, üniversitelerin mimarlık fakültelerindeki bölümlerden birinde (Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama) lisans eğitimi gören ve ikinci sınıfı tamamlamış bütün öğrencilerin katılımına açıktır. Yeditepe Üniversitesi, şehir dışından gelen öğrencilere yurtta ücretsiz konaklama imkanı sunmaktadır. 

Başvuru için gerekli belgeler:

  • Öğrenci portfolyosu (maksimum 7 MB büyüklüğünde ve PDF formatında,  A3 veya A4 boyutlarında)
  • Katılımcının tam adının, e-posta adresinin (posta adresi iletişim için kullanılacaktır) ve telefon numarasının da yer aldığı bir niyet mektubu
  • Katılımcının projelerinin ve katıldığı atölyelerin yer aldığı, en fazla beş sayfalık transkript belgesi

Başvurular için belgelerin [email protected] adresine 16 Temmuz 2019 tarihine kadar e-posta ile iletilmesi gerekiyor. Adaylardan, e-posta başlığının “Ad Soyad – Summer Workshop Light On” olarak yazılması rica edilmektedir. Katılımcılar 18 Temmuz 2019 günü ilan edilecek olup, sonuçlar için katılımcılar ile e-posta adresleri üzerinden iletişime geçilecektir. 

Bu atölye; Bern University of Applied Sciences ve 700 DCC-Design Communication Consultancy iş birliği ile Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenmiştir.

Detaylı bilgi için: [email protected] – 0532 608 07 50

Duyuru sayfası için tıklayınız.

Etiketler

Bir cevap yazın