Lefke Avrupa Üniversitesi İlk Tanışma Etkinliği: Yeni Yüzler / Yeni Deneyimler

Lefke Avrupa Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı, 25-26 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan "İlk Tanışma – Yeni Yüzler/ Yeni Deneyimler" etkinlikler serisi ile başlıyor.

Öğrencilerin mimarlığı sevmesi, aidiyet duygularının artması ve eğitim hayatlarına keyifle başlamaları hedeflenerek düzenlenen bu iki günlük etkinlik, Mimarlık Fakültesi’nin tüm öğrencilerine açık olacak ve tüm sunumlar Türkçe ve İngilizce yapılacaktır.

25 Eylül’de üniversite yaşamına yeni adım atacak öğrenciler için yapılacak ilk tanışmada Dekan Prof. Dr. Lerzan Aras, tüm fakülte öğretim üyelerini tanıştıracak; merak edilen sorular cevaplanacak ve “Kendi Yıldızını Yarat” isimli ilk ders anlatımı yapılacak.

İlk tanışmanın ardından birinci sınıf öğrencileri, Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Elif Atamaz rehberliğinde ilk çalışmalarına açık alanda “zine”* tasarlayarak başlayacaklar. Aynı gün akşamüstü 2018-2019 dönemine ait tüm çalışmaların sergisi için öğrenciler ve ders yürütücüleri tekrar bir araya gelecek.

Etkinliğin 2. gününde ‘zine’ atölyesi ilk tasarımlarını sergi ile herkesle paylaşırken, başarılı mimar LAÜ mezunu Eren Tümer öğrencilerle sohbet edecek ve mimarlık mesleğinde adım adım nasıl ilerlendiğini örneklerle paylaşacak. Etkinlik, şeref belgelerinin takdimi ve tüm öğrenciler ve öğretim üyelerinin birlikte katılacakları kokteyl ile son bulacak.

* İngilizce magazine kelimesinin kısaltılmış olan ‘zine’ , orijinal ve uygun metin ve imajların belli bir konu çerçevesinde bir araya getirilerek dergi formatında tasarlanması ve fotokopi ile çoğaltılması tekniğine dayanır. Genelde küçük grup çalışmaları olarak yapılır.

Etiketler

Bir cevap yazın