labs + ho!: Bir Avuç Su – Sulak Alanlar için Ortak Düşünsel Etkinlik

Local Architectural Bags ve Ho! Yeryüzü Kuvveti, 21 Aralık cumartesi günü 'Bir Avuç Su-Sulak Alanlar için Ortak Düşünsel Etkinlik' için Sapanca Gölü kıyısında buluşuyor.

Ho! adına Kenan Güvenç, LABs adına Tuğçe Şahin, Pınar Keçebaş, Cengizhan Aydın, Emre Demirtaş ve Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. E. Yeşim Özgen Kösten, Ar. Gör. İrem Uslu ‘nun yürütücü olacağı atölye çalışmasında tasarıma ve tasarım eğitimine başka bir yaklaşımın ipuçları sergilenecek. Doğa, tasarım, insan zihni problematikleri eşliğinde tartışma ağırlıklı sürdürülecek atölye mevcut mimarlık eğitimi paradigmasına getirilen eleştiri ve pratik için bir örnek teşkil edecek.

Son zamanlarda iklim değişiklikleri, Sapanca göl suyunun orantısız ve aşırı kullanımından kaynaklı su seviyelerinin ciddi oranlarda azalmış olması doğa-insan-tasarım başlıklarını tartışmak için bizi Sapanca Gölüne yöneltti. Gölün farklı bölgelerini gezerek, tartışmalar eşliğinde devam edecek atölye ile amaçlananlardan biri doğa ile olan ilişkimizi tekrar gözden geçirmek. Kopuk, uzak ya da süreli olan ilişkiye tasarım bağlamında yeniden bakmayı denemek.

Atölye her disiplinden katılımcıya açık olmakla beraber, katılım için [email protected] adresine çarşamba 23:59’a kadar e-posta atmak gerekiyor. Atölye İzmit Anıtpark’ta buluşarak başlayacak ve göl kıyısına hep birlikte gidilecektir.

Etkinlikle ilgili gelişmeler facebook sayfasından da takip edilebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın