Kuzey Kıbrıs’ta Planlama ve Koruma Yönetimi Kurultayı

Lefke Avrupa Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından organize edilen Kuzey Kıbrıs’ta Planlama ve Koruma Yönetimi Kurultayı, 31 Ekim - 1 Kasım 2019 tarihlerinde Lefke Avrupa Üniversitesi Kampüsü'nde yapılacak.

ICOMOS Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. İclal Dinçer ve restorasyon uzmanı Yüksek Mimar Burçe İvedi Köksal’ın davetli konuşmacı olarak katılacağı kurultay kapsamında Kuzey Kıbrıs’ta kültürel miras yönetimi ve koruması ile ilgili önemli konulara dikkat çekilmesi ve gerçekçi, uygulanabilir çözümler üretilmesi hedeflenmektedir.

Bu bağlamda dört ana başlık seçilmiştir. Bu başlıklar; kültürel mirasın yönetimi ile ilgili mevzuat, sorunlar ve olası çözümler, uluslararası organizasyonların rolü ve sürdürülebilirlik konusunda başarılı uygulamalar ve vaka çalışmaları şeklindedir.

İki gün boyunca sürecek olan kurultayda uzman otuz davetli katılımcının seçilen ana başlıklar çerçevesinde 2 ay boyunca yaptıkları çalışmalar sonucu oluşan raporlar paylaşılacaktır. Kurultay ücretsiz ve tüm dinleyicilere açıktır.

Etiketler

Bir cevap yazın