Kültür ve Mekân Tasarım Atölyeleri

IAPS-CSBE Network, 2001'den bu yana, lisans ve lisansüstü öğrencileri için "Kültür ve Tasarım Eğitim Atölyesi Dizisi"ni organize ediyor.

Atölye dizisinin organize edilmesindeki öncelikli amaç; şehircilik, mimarlık ve kültür arasındaki etkileşim üzerine odaklanarak, tasarım eğitiminde kültür ve mekân üzerine kavramlar ve kuramları kullanmak. Atölyenin diğer bir amacı ise; Lisans öğrencileri ile iletişimi geliştirecek, deneyim ve bilgilerin paylaşılabileceği bir platform oluşturmak.

Bu atölyede temel amaç, ana tema çerçevesinde, İstanbul Tasarım Bienali’ne paralel olarak tarihsel ve mekânsal açıdan çok katmanlı bir kent olan İstanbul’un “Kusurluluk” teması çerçevesinde okunması ve yorumlanması. 

Atölye çalısması ana tema çerçevesinde yapılacak olan kent okumalarını ve bu okumaların bir poster ile anlatılmasını kapsamakta. Posterler sonuç toplantısında sunulacak ve sergilenecek, seçilen 10 poster IKSV Sarı Lale Kart ile ödüllendirilecek.

Atölye çalışmalarına katılacak öğrencilerin 1 sayfalık özgeçmisleri en geç 15 Eylül 2012’ye kadar [email protected] adresine e-posta yoluyla iletmeleri gerekiyor.

Etiketler

Bir cevap yazın