KTÜ Fikir Sanat Tasarım Haftası 2015: Söz Sende

Fikir Sanat Tasarım Topluluğu'nun 16-19 Nisan tarihleri arasında yapacağı Atölye "Öz"e, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nün yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi mimarlık bölümleri katılıyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı Muharrem Duman ve 7 arkadaşı (Burcu Telefoncu, Mustafa Genç, Emine Yazıcıoğlu, Tutku Tunç, Özge Şengül, Seda Nur Karaca, Bekir Tarık Kaya) ulusal bir atölye çalışması organize ediyor. Kendilerini Fikir Sanat Tasarım Topluluğu olarak adlandıran ekip, Türkiye’nin ve Trabzon’un mimari sorunlarını dert edinmişler ve faydalı etkinlikler organize ediyorlar. Trabzon’un ilkokul, ortaokul ve köy okullarına gidip Mimarlık Mesleğini ve Mimar Sinan’ı anlatıyorlar ve çocuklara resim yaptırıyorlar. Birde çocukların gözünden mimarlık mesleğini ve Mimar Sinan’ı görmek istiyorlar. Ülkemizden yeni Sinanlar çıksın, mimarlık mesleği daha bilinçli hale gelsin diye ellerinden geldiğince uğraşıyorlar, çalışıyorlar.

Fikir Sanat Tasarım topluluğu etkinliklerinden en büyüğünü 16-19 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirecek. Türkiye’nin önde gelen 3 üniversitesini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü, Erciyes Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü Trabzon’a davet etti.

Atölyenin Konusu:

“Öz”: Kaybettiğimiz, görmezden geldiğimiz, rafa kaldırdığımız, unuttuğumuz Öz’ümüze dair ne varsa hepsi sorgulanacak yeniden kazandırılmaya, farkındalık oluşturulmaya çalışılacak. En önemlisi mimaride kaybettiğimiz Öz’ümüze dair ne varsa tartışılacak konuşulacak, sorunlar saptanacak, ürünler ortaya konulacak ve geleceğin mimarları öğrencilerin aklının bir köşesinde yerini alacak.

Atölye Katılımcıları:

  • Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 12 Akademisyen, 21 Öğrenci 
  • Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 4 Akademisyen 12 Öğrenci 
  • Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü 3 Akademisyen 12 Öğrenci 
  • Erciyes Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2 Akademisyen 10 Öğrenci 
  • Mimarlar odası görevlileri, dernek yöneticileri ve daha birçok kişi

Atölyenin 16 Nisan Perşembe günü KTÜ Mimarlık Bölümü KOSGEB Salonu’nda başlıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın