Konsept ve Ruhsat Eğitimi – teamworkACADEMY

teamworkarchitects, kendi bünyesinde barındırdığı Mimar ve Yüksek Mimarlardan oluşan kadrosuyla yurtiçi ve yurtdışı projelerinden edindiği tecrübeyi teamworkACADEMY bünyesinde katılımcılara aktarıyor. Eğitim programı 5 Kasım'da başlıyor.

teamworkACADEMY, mimari eğitimden reel sektöre geçiş sırasında yaşanılan zorlukları ele alıp kişilerin reel sektöre adaptasyonunu kolaylaştıracak eğitimler vermek için uzun zamandır reel sektörde yer alan teamworkarchitects tarafından oluşturulan eğitim kuruluşudur. teamworkarchitects tarafından hazırlanan ve tarafından verilecek olan “Konsept ve ruhsat eğitimi” geleceğin mimar adayları, hali hazırda çalışmakta olup henüz yeteri kadar reel mimarlık sektörüne girememiş ya da farklı dallarında yer almış/uzmanlaşmış meslektaşlarımıza yönelik bir programdır.

Eğitim programının amacı;

Tasarımcılar, mimari tasarım eğitimiyle edindiği bilgiler doğrultusunda proje süreçlerini yönetebilmektedirler. Ancak edinilen bu bilgi birikimi mimari sektörde yönetmelikler, plan notları ve diğer disiplinlerin çalışmalarıyla desteklenerek gerçekliğe erişebilmektedir. Eğitimin temel amacı mimari eğitimde edinilmiş bilgileri, reel sektörde yer alan parametrelerle (yönetmelikler, plan notları, diğer disiplinlerin çalışmaları) bütünleştirip ana tasarım fikrini kaybetmeden uygulanabilir projeler oluşturmaktır.

Bu kapsamda eğitimler günümüz mimari kısıtlamalarının yer aldığı yönetmelikler, plan notları ile yapım/tasarım ekonomisi, konsept, ruhsat (Belediye), uygulama projeleri süreçlerinin işleyişi ve etkileyici sunum teknikleri üzerinden sürdürülecektir. Eğitim süresince teorik bilgiler aktarılacak, konularla ilgili uygulamalar yapılacak ve workshoplar düzenlenecektir.

Eğitim programının kapsamı;

  • Konsept sürecine başlama yöntemleri,
  • Konsept sırasında etkileyici sunum araçlarının kullanımı (2D, 3D, animasyon),
  • .Konsept projesinin yönetmelikler ve plan notları ile uyumlu hale getirerek uygulanabilir projeler yaratmak,
  • Güncel imar yönetmeliklerini mimari bir dil ile okumayı sağlamak,
  • Konsept, Ruhsat ve Uygulama süreçlerinin işleyişini kavramak,
  • Belediye süreçlerinin işleyişine hakim olmak,
  • Mimari projede gerekli olan Statik, Mekanik ve Elektrik ihtiyaçlarına hakim olmak,
  • Mimari sektörün işleyişine hakim olmak,
  • Mimari projeyi baştan sonuna kadar götürebilecek bilgi ve bilence sahip olmak.

 

 


“Konsept ve ruhsat eğitimi” hakkında detaylı bilgilere alttaki bağlantıdan, e-posta adreslerinden ve telefon numarasından ulaşılabilir.


www.teamworkakademi.com
 
[email protected] 
0216 464 64 32

Etiketler

Bir cevap yazın