“Kocaeli Üzerine” Proje Sergisi

25 Ekim - 27 Kasım 2013 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile YTÜ Mimarlık Fakültesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek olan "Kocaeli Üzerine" sergisinin açılışı 25 Ekim Cuma günü Saat 13:00’da yapılacak.

Kuruluşundan bu yana “Mimarlık Temel Alanı”nı içeren bilim dallarında mesleki ve akademik eğitiminde diğer akademik ortamlarla işbirliğinin önemini vurgulayan Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, üniversite ve mimarlık fakülteleri arasındaki bağlantının güçlendirilmesi adına Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile yeni işbirliklerin planlanmasını hedeflliyor.

“Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık, Fakültesi Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümü Öğrencilerinin Proje Sergisi” bu planlanan işbirliklerinin başlangıç adımını oluşturuyor. 25 Ekim 2013 tarihinde Yıldız teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanlık Holü’nde YTÜ Mimarlık Fakültesi’nin ev sahipliğinde açılan serginin kuratörlüğü Fakülte Dekanı Prof.Dr. Nevnihal Erdoğan’ın teşvik ve destekleri ile Doç.Dr. Deniz Demirarslan, Yrd.Doç.Dr. Mehtap Özbayraktar, Yrd. Doç.Dr. Sonay Ayyıldız, Öğr. Gör. Nilgün Çağlar, Ar. Gör. İrem Uslu,  Ar. Gör. Özgür Algan tarafından gerçekleştiriliyor. 22 Kasım 2013 tarihine kadar gezilebilecek sergide yer alan projelerin ana teması Kocaeli kenti için havaalanı, kayak merkezi, kültür ve kongre merkezi, müze, yerleşim alanları gibi mimari ve iç mimari çözümleri kapsamaktadır. Öğrencilerin tasarlamış olduğu projelerde sunulan çözüm önerilerinin Kocaeli kentine bilhassa kentsel dönüşüm, tarihi mekanlar ve kent estetiği konularında çözüm önerileri getirerek yarar sağlayacağı ümit edilmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın