Kitap Tanıtımı ve Söyleşi: “Düşünceler/İşler”

Nevzat Sayın'ın Nisan ayında yayımlanan “Düşünceler, İşler” kitabının tanıtımı, 29 Mayıs Çarşamba günü 19:00'da Yapı Kredi Kültür Sanat’ta “mimari yayınlar” üzerine değerlendirmeleri içeren bir söyleşi eşliğinde yapılacak.

Düşünceler/İşler’in raflarda yer almasının ardından, kitabı basına ve ilgililere tanıtmayı amaçlayan etkinlikte, moderatörlüğünü kitabın yazarı ve editörü Nevzat Sayın’ın üsteleneceği, kitabın yazarlarından İhsan Bilgin ve “Düşler/Düşünceler/İşler” kitabının editörü Tansel Korkmaz’ın bir araya geleceği bir söyleşiye de sahne olacak. Etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

***

“2004 senesinde Tansel Korkmaz’ın editörlüğüyle Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan Düşler, Düşünceler İşler’in devamı olan bu kitap, Nevzat Sayın’ın düşünce biçimini mimarlık pratiğinin ürünleri ve kurmaca işleri ile açığa çıkarıyor. Korkmaz’ın, Nevzat Sayın’ın “yaşamsal uğraş”ı olarak adlandırdığı mimarlık üretiminin bir araya geldiği yeni kitabın adı bu kez Düşünceler/İşler.

Kitap, Türkiye modern mimarlık tarihinin kurucu isimlerinden biri olan Nevzat Sayın’ın 2004’ten bu yana, mimarlık eğitimi dahilinde yaz okulları, konferanslar, jüriler, yazılar ve atölye çalışmalarıyla birlikte sürdürdüğü mimarlık üretimini derliyor. Kütle, topografya ve programın kurduğu ilişkiyle biçimlenen, “mimarlığın temel meselesi” olan etkileyici atmosferin peşindeki bu projeler teknik çizimlerle, fotoğraflarla ve metinlerle destekleniyor.”

Etiketler

Bir cevap yazın