KHAS Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları: “The Urban Space: Impact of Architecture Through Transformation”

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi,"Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları" başlığı ile yeni bir etkinlik serisine başlıyor. 27 Eylül Pazartesi günü düzenlenecek açılış seminerinin konuğu Murat Tabanlıoğlu olacak.

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde “Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları / Art, Design and Architecture Talks” adı altında yeni bir seminer ve etkinlikler serisi başlıyor. Seminerlerin, ülkemizin ve dünyanın sanat, tasarım ve mimarlık gündemine dair güncel konularına ve sorunlarına ışık tutan, disiplinlerarası nitelikte, öğrenciler için ders müfredat içeriklerini destekleyici ve tasarımla ilgili genel kültürlerini ve eleştirel bakış açılarını geliştirecek bir içeriğe sahip olması amaçlanıyor.

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları kapsamında 27 Eylül Pazartesi saat 19:00’da yapılacak ilk etkinlik, aynı zamanda bir “açılış dersi” niteliğinde. “The Urban Space: Impact of Architecture Through Transformation” başlıklı bu sunumu katılımcılar, Kadir Has Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile Tabanlıoğlu Mimarlık arasındaki iş birliğiyle kurulan, “Liman Kentlerinde Araştırma ve Tasarım” (Research and Design in Port Cities) temasıyla ilk öğrencilerini 2021-2022 Bahar döneminde kabul edecek olan KHAS Mimarlık ve Kent Çalışmaları Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın koordinatörü Murat Tabanlıoğlu’ndan dinleyecek.

Tabanlıoğlu, açılış dersi kapsamında liman kentlerinin sürdürülebilir tasarımına odaklanan yeni yüksek lisans programını anlatacak ve gelen soruları yanıtlayacak.

Koordinatörlüğünü Murat Tabanlıoğlu’nun yaptığı ve “Liman Kentlerinde Araştırma ve Tasarım” (Research and Design in Port Cities) temasıyla ilk öğrencilerini 2021-2022 Bahar döneminde kabul edecek olan KHAS Mimarlık ve Kent Çalışmaları Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın detayları, programın web sitesi üzerinden incelenebilir.

Etkinliğin Zoom linki için tıklayınız.

Zoom Meeting ID: 849 0070 5477
Passcode: 384627

Önemli Not: Zoom üzerinden yapılacak ve KHAS Youtube Kanalı‘ndan da canlı olarak yayınlanacak etkinliğin dili İngilizce olup, etkinlikte çeviri hizmeti sunulmayacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın