Kentte Ekoloji – Tür Say: Validebağ Korusu

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından düzenlenen Kent Atölyeleri'nin ikincisi, "Kentte Ekoloji - Tür Say" teması ile 19 Aralık Pazar günü Validebağ Korusu'nda yapılacak.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından düzenlenmekte olan Kent Atölyeleri’nin ikincisinde sürdürülebilir kent teması ile “Tür Say” etkinliği yapılacak. “Kentte Ekoloji- Tür Say: Validebağ Korusu” isimli atölyenin yürütücülüğünü Yaban Hayatı Biyoloğu/Ornitolog Nuh Kubilay, Jeoloji Mühendisi Gökhan Sapmaz ve Araştırma Görevlisi Ayça Çelikbilek üstlenecek.

1. Derece doğal sit alanı olarak koruma alanı ilan edilen Validebağ Korusu’nda yapılacak atölyede, alanda bulunan canlı türleri tespit edilerek arazinin biyoçeşitliliği kayıt altına alınacak ve haritalandırılacaktır. Yapılacak tespit çalışmasından sonra, katılımcılara tespit edilen türler ile ilgili bilgi verilecektir.

Atölye, ilgili herkesin katılımına açıktır. Katılımcılara dijital katılım belgesi verilecektir. Atölyenin verimli geçebilmesi adına katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle atölyeye katılacak olan kişilerin buradaki katılım formunu doldurmaları gerekmektedir. Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgi, kişilerin forma yazdıkları mail adreslerine iletilecektir.

Not: Tüm katılımcıların doğada yürüyüşe uygun ayakkabı, kıyafet, yağmurluk vb. malzeme ile gelmesi beklenmektedir. Katılımcılar alana ulaşımlarını kendileri sağlayacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın