Kentte Ekoloji – Tür Say: Validebağ Korusu

İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin "Kentte Ekoloji- Tür Say" teması ile düzenlediği BioBlitz etkinliklerinin bahar gözlemi 30 Nisan Cumartesi günü Validebağ Korusu'nda yapılacak.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından düzenlenmekte olan “Kent Atölyeleri”nin üçüncüsünde sürdürülebilir kent teması ile “Tür Say” etkinliği yapılacak. “Kentte Ekoloji-Tür Say: Validebağ Korusu” isimli atölyenin bahar gözlemi yürütücülüğünü yaban hayatı biyoloğu/ornitolog Nuh Kubilay, jeoloji mühendisi Gökhan Sapmaz ve Şehir ve Bölge Planlama Bölümü araştırma görevlisi Ayça Çelikbilek üstlenecek.

1. derece doğal sit alanı ilan edilerek koruma alanı ilan edilenanbul2’nda yapılacak olan atölyede, alanda bulunan canlı türleri tespit edilerek, arazinin biyoçeşitliliği kayıt altına alınacak ve haritalandırılacaktır. Yapılacak olan tespit çalışmasından sonra, katılımcılara tespit edilen türler ile ilgili bilgi verilecektir.

Atölye, ilgili herkesin katılımına açıktır. Katılımcılara dijital katılım belgesi verilecektir.

Atölyenin verimli geçebilmesi adına katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle atölyeye katılacak olan kişilerin buradaki katılım formunu doldurmaları gerekmektedir. Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgi, kişilerin forma yazdıkları mail adreslerine iletilecektir.

Not: Tüm katılımcıların doğada yürüyüşe uygun ayakkabı, kıyafet, yağmurluk vb. malzeme ile gelmesi beklenmektedir. Katılımcılar alana ulaşımlarını kendileri sağlayacaktır.

Tarih:  30 Nisan 2021 Cumartesi
Saat: 09:00-18:00 (12.00-13.00 arasında gözleme ara verilecektir. İsteyen katılımcılar, sadece sabah ya da öğlen gözlemine de katılabilirler)

Atölye ile ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Etiketler

Bir cevap yazın