Kent Yaşamında Eşitsizlik, Marjinallik ve Sosyal Adalet

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'de 17 Ocak Cuma günü saat 14:00'te gerçekleştirilecek konferansta Loïc Wacquant 'Kent Yaşamında Eşitsizlik, Marjinallik ve Sosyal Adalet' başlıklı bir konuşma yapacak.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, Sosyoloji Bölümü ve Tarih Bölümü ev sahipliğinde her yıl düzenlenen Hrant Dink İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Konferansı 17 Ocak 2014 tarihinde sosyolog Loïc Wacquant’ı konuk ediyor.

Kaliforniya Üniversitesi’nde öğretim üyesi ve Paris’te bulunan Avrupa Sosyoloji Merkezi’nde araştırmacı olan Wacquant, karşılaştırmalı kentsel eşitsizlikler, etnik-ırksal tahakküm, cezalandırıcı devlet, beden, toplumsal teori ve rasyonalitenin siyaseti gibi alanlarda çalışmalar yapıyor. Araştırmaları birçok dile çevrilen Wacquant’ın kitapları arasında Düşünümsel Bir Antropoloji İçin Cevaplar (Pierre Bourdieu ile birlikte, İletişim Yayınları), Kent Paryaları: İleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi (Boğaziçi Üniversitesi Yayınları), Ruh ve Beden: Acemi Bir Boksörün Defterleri (Boğaziçi Üniversitesi Yayınları) ve The Two Faces of the Ghetto (2014) bulunuyor.

Konuşma İngilizcedir. Simultane çeviri yapılacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın