Kent ve Çocuk: İstanbul’u Birlikte Tasarlayalım

Kent ve Çocuk ekibinin düzenlediği atölye çalışmasında çocuklar, mekan deneyimlerini birbirleriyle paylaşacak ve bu deneyimleri kendi hayal güçleriyle birleştirerek üretime dökme imkanı bulacak.

Kent ve Çocuk ekibi, etkinliği anlatıyor:

Caps Kentsel Tasarım, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı ofisi işbirliğiyle gerçekleştireceğimiz atölyede çocuklar, İstanbul’u üç boyutlu maket üzerinde yeniden tasarlayacaklar. 24 Şubat 2018’de, 11:00–13:00 saatlerinde gerçekleştirilecek etkinlik için rezervasyonu iletişim adreslerimizden yapabilirsiniz.

Çocuğunuz bir günlüğüne şehir plancısı olsa İstanbul’u nasıl tasarlardı?

İki saat süren oyunumuz boyunca bu sorunun cevabını hep birlikte arıyoruz. “Kentimi Tanıyorum, Kendimi Tanıyorum” atölyesi, iki ana bölümden oluşuyor.

30 dakika süren ilk bölümde çocuklara görsellerle kentin 5 temel fiziksel bileşenini (yollar, sınırlar, odak noktaları, nirengiler ve bölgeler) anlatıyoruz. Anlatım boyunca kendi deneyimlerini ve anılarını paylaşmalarını sağlıyoruz. Geri kalan bir buçuk saat boyunca İstanbul’u büyük haritalarımız ve oyuncaklarımızla baştan yeniden tasarlıyoruz. Yolları, köprüleri, parkları, evleri, tarihi mekanları yeniden hep birlikte kuruyoruz. Hem oyun oynuyoruz, hem kentimizi tanıyoruz!

Etkinliğe katılım için yaş aralığı 6 – 11 olarak belirlenmiş olup, kontenjan 10 kişi ile sınırlı tutulmuştur. Atölye ücretlidir.

Adres:
Caferağa Mahallesi, Neşe Sokak No: 33/5
Moda,  Kadıköy –  İstanbul

Etiketler

Bir cevap yazın