Kent, Kültür ve Demokrasi Forumu 2

TMMOB Mimarlar Odası 43. Dönem çalışmaları çerçevesinde; Kent, Kültür ve Demokrasi Forumu buluşmalarının ikincisi 11 Mayıs 2013 tarihinde Trabzon'da gerçekleştirilecek.

TMMOB Mimarlar Odası tarafından; ülkemize özgü birikimin bir araya gelmesinin ve bu süreçte sivil demokratik kuruluşlar ve mimarlık, bilim, kültür ve sanat insanları ile birlikte değerlendirme ortamının sağlanmasının, dönemsel “Kent, Kültür, Çevre, Demokrasi ve Mimarlık Politika Belgesi”nin oluşturulmasının hedeflendiği Kent Kültür ve Demokrasi Forumu Buluşmaları 42. Çalışma Döneminde başlatılmıştır.

43. Çalışma Döneminde etkinliklerin Türkiye coğrafyasına yayılmasını ve bölgelerin özgün niteliklerini de ortaya koymayı amaçlayan Adana, Trabzon ve İzmir Kent Kültür ve Demokrasi Forumu Buluşmaları dizisi 22 Aralık 2012 tarihinde Adana’da başladı. Bölge genelinde mimarlık, kentleşme, kentli kimliği ve toplum ilişkilerinin sorgulandığı Adana Buluşmasında; yerel gelişmeleri etkileyen ve yönlendiren ülke ölçeğindeki mimarlık, kentleşme ve dönüşüm politikaları değerlendirildi.

 

Etiketler

Bir cevap yazın