Kent içi(n) Bisiklet Semineri – BikeLab İstanbul

EMBARQ Türkiye - Sürdürülebilir Ulaşım Derneği tarafından düzenlenen seminer 11 Aralık 2013 Çarşamba günü Salt Galata'da yapılacak.

EMBARQ Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, sürdürülebilir ulaşım ve kentleşme ile ilgili çalışmalarımızdan olan kent içi bisiklet yollarının tasarımı, Türkiye’deki uygulama örnekleri, bisiklet koridorları teknik plan ve tasarımı, kent içi bisiklet kullanımının ekonomik boyutu ve ulaşım türleri arasında entegrasyonu konuları ile ilgili konuşmacıların yer alacağı yarım günlük bir seminer düzenliyor. Hollanda BikeLab İstanbul Projesi’nin geçtiğimiz Aralık ayında düzenlenen çalıştayından sonraki ikininci basamağı olan seminer, yarım gün olarak 11 Aralık 2013 Çarşamba günü Salt Galata’da yapılacak.

Hollanda Kraliyet Konsolosluğu’nun Türkiye ve Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı vesilesiyle sürdürdürülen BikeLab Istanbul Proje’sinin ilk etkinliği 18 Aralık 2012 tarihinde 60 kişinin katılımı ile çalıştay formatında gerçekleşen bir etkinlik ile bisikletin İstanbul’un ulaşım ağına güvenli bir şekilde entegre edilmesine katkı sağlamanması için çözüm önerileri sunulmuş ve bu çözüm önerileri çalıştay raporu haline getirilmişti.

Projenin ikinci etkinliği; Kent içi(n) Bisiklet Semineri’nde yarım gün içerisinde İstanbul ve bisikletin yaygın kullanımı olan şehirlerde kentiçi bisiklet kullanımının halk sağlığı ve ekonomik etkileri, Avrupa örneklerinden bisiklet yolu tasarımı ve ulaşım türler arası entegrasyonu ile gelecek planları anlatılacak.

Ücretsiz olarak düzenlenen etkinliğe kalkınma ajansları uzmanları, yerel yönetimler ve kamu kuruluşlarından temsilciler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehir plancıları, mimarlar, ulaştırma mühendisleri, inşaat mühendisleri, makina mühendisleri, endüstri mühendisleri, çevre mühendisleri ve sürdürülebilir kentleşme, ulaşım ve bisikletli yaşam konuları ile ilgilenen bütün paydaşlar katılımcı olarak bekleniyor.

Katılım bildirimi ve sorular için Etkinlik Sorumlusu Hande Küçükcoşkun
eposta: [email protected]
Telefon: 0212 2435305

Etiketler

Bir cevap yazın