“Kent Geleceğinin Öyküsü” (Post-Oil City) Sergisi

Nikolaus Kuhnert, Anh-Linh Ngo tarafından küratörlüğü yapılan "Kent Geleceğinin Öyküsü" sergisi 20 Mart 2013 tarihine kadar Alman Enstitüsü'nde görülebilecek.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Alman Enstitüsü iş birliğiyle “Kent Geleceğinin Öyküsü”( “Post-Oil City) sergisi Ankara’da açılıyor.

Stuttgart Dış İlişkiler Enstitüsü ve Mimarlık ve Kent Planlama Dergisi ARCH+ (Berlin) tarafından hazırlanan sergi, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Alman Enstitüsü iş birliğiyle Ankara’da açılıyor.

Sergi, tanıtılan yenilikçi projelerle Asya, Afrika ve Amerika’daki güncel sorulara odaklanıyor. Fosil enerjilerden yenilenebilir enerjilere geçildiğinde kent nasıl bir değişim gösterir? Yenilenebilir enerjilerin kentsel sistemler, sürdürülebilirlik ve hareketlilik (mobilite) politikası üzerindeki etkileri nelerdir? Gibi sorulardan yola çıkıyor. 26 Şubat tarihinde açılacak olan sergi, dünya nüfusunun yarısından fazlasının kentlerde yaşaması sebebiyle, iklim değişikliğinin ve fosil yakıtların yakın gelecekte tükenmesinin sonuçlarıyla baş edebilmek gerektiğini vurgulayarak, kentsel sorunlara çözüm önerileri getirmenin bir öyküsünü anlatıyor.

Kentsel sorunlar üzerine kurgulanmış bir panelde post – oil city sergisi programı kapsamında Ankaralılarla buluşuyor. 05 Mart tarihinde Alman Enstitüsü’nde yapılacak olan panelde konuşmacılar arasında; Prof Dr. Aynur Eray, Peter Voit, Seda Temizer Yöntem- Mert Ayaroğlu ve Yrd. Doç.Dr. Gülsu Ulukavak Harputlugil bulunuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın