Kent Atölyeleri: “Parata: Bir İklim Adaleti Hikayesi”

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün düzenlediği Kent Atölyeleri'nde, 350 Türkiye'nin "Parata: Bir İklim Adaleti Hikayesi" isimli interaktif oyunu oynanacak. Çevrim içi olarak düzenlenecek atölyede, katılımcılar üstlenecekleri roller ile iklim değişikliği krizinde eşitsizliğin etkisini tartışacak.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından düzenlenen “Kent Atölyeler”nin ilki, 350 Türkiye ortaklığı ile gerçekleştirilecek. Yürütücülüğünü 350 Türkiye’den Efe Baysal ve Ege Tok’un, kolaylaştırıcılığını ise İstanbul Medeniyet Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden Ar. Gör. Ayça Çelikbilek’in üstleneceği atölyede 350 Türkiye’nin tasarladığı “Parata: Bir İklim Adaleti Hikayesi” isimli rol oyunu oynanacak. İnteraktif atölyede, her katılımcı toplumdaki farklı rolleri üstelenerek oyuna dahil olacak ve iklim krizinin bu rol üzerindeki etkilerini değerlendirecek. Atölyede iklim krizinin kişi ve toplumlar üzerindeki etkileri eşitsizlikler bağlamında tartışılacak ve küresel bir sorun haline gelen iklim krizinde “Hepimiz gerçekten aynı gemide miyiz?” sorusuna cevap aranacak.

Atölye, ilgili herkesin katılımına açıktır. Katılımcılara dijital katılım belgesi verilecektir.

Atölyenin verimli geçebilmesi adına katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle atölyeye katılacak olan kişilerin buradaki katılım formunu doldurmaları gerekmektedir. Atölye için katılım linki, kişilerin forma yazdıkları mail adreslerine iletilecektir.

Etiketler

Bir cevap yazın