Kentte Ekoloji – Tür Say: Validebağ Korusu

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi tarafından düzenlenen BioBlitz etkinliklerinin üçüncüsü olan yaz gözlemi, "Kentte Ekoloji - Tür Say" teması ile 6 Ağustos Cumartesi günü Validebağ Korusu'nda yapılacak.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından düzenlenmekte olan “Kent Atölyeleri”nin dördüncüsünde sürdürülebilir kent teması ile “Tür Say” etkinliği yapılacak. Sürdürülebilirlik Ofisi’nin düzenlediği “Kentte Ekoloji- Tür Say: Validebağ Korusu” isimli atölyenin bahar gözlemi yürütücülüğünü yaban hayatı biyoloğu/ornitolog Nuh Kubilay, jeoloji mühendisi Gökhan Sapmaz ve Üniversitemiz Sürdürülebilirlik Ofisi’nden Ar.Gör. Ayça Çelikbilek üstlenecek.

1. derece doğal sit alanı ilan edilerek koruma alanı ilan edilen Validebağ Korusu’nda yapılacak olan atölyede, alanda bulunan canlı türleri tespit edilerek, arazinin biyoçeşitliliği kayıt altına alınacak ve haritalandırılacaktır. Yapılacak olan tespit çalışmasından sonra, katılımcılara tespit edilen türler ile ilgili bilgi verilecektir.

Atölye, ilgili herkesin katılımına açıktır. Katılımcılara dijital katılım belgesi verilecektir.

Atölyenin verimli geçebilmesi adına katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle atölyeye katılacak olan kişilerin katılım formunu doldurmaları gerekmektedir. Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgi, kişilerin forma yazdıkları mail adreslerine iletilecektir.

Not: Tüm katılımcıların doğada yürüyüşe uygun ayakkabı, kıyafet, yağmurluk vb. malzeme ile gelmesi beklenmektedir. Katılımcılar alana ulaşımlarını kendileri sağlayacaktır.

Tarih: 6 Ağustos 2022 Cumartesi
Saat: 08:00-18:00 (12.00-13.00 arasında gözleme ara verilecektir. İsteyen katılımcılar, sadece sabah ya da öğlen gözlemine de katılabilirler)

Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: https://sdg.medeniyet.edu.tr/2752-2/

 

Etiketler

Bir yanıt yazın