Kavalalı Hanedanı’nın İstanbul’daki Mimari İzleri

Prof. Dr. Baha Tanman ve Dr. Gözde Çelik’in katılımıyla "Kavalalı Hanedanı’nın İstanbul'daki Mimari İzleri" başlıklı konferans, 28 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te Sakıp Sabancı Müzesi'nde yapılacak.

Kavalalı Hanedanı’nın görkemli yaşamı, sosyal ve kültürel yaşama kazandırdıkları, döneme damga vuran mimari yapıları, tarihe tanıklık eden eserler ve hanedanlığın yaşam öykülerine dair bilinmeyenlerin konuşulduğu; “Boğaziçi’nde Bir Hanedan – Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi” konferans serisi, “Kavalalı Hanedanı’nın İstanbul’daki Mimari İzleri” başlığı ile devam ediyor.

Oturum, 19. yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu ve Kavalalı Hanedanı konusunda uzman tarihçiler, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Baha Tanman ve Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Dr. Gözde Çelik’in katılımıyla yapılıyor. Atlı Köşk’ün ilk sahipleri olan, Kavalalı Hanedanı’nın mimari mirası, şehrin siluetine kazandırdığı yapılar ve Atlı Köşk tarihinin konuşulacağı, “Kavalalı Hanedanı’nın İstanbul’daki Mimari İzleri” başlıklı konferansa katılım ücretsizdir.

Etiketler

Bir cevap yazın