Karşıt Kavramlardan Pozitif Diyalektiğe: New York’ta Mimari Uygulamalar

New York'ta yaşayan mimar Koray Duman 28 Eylül Pazar günü kendisinin yönetici olduğu Büro Koray Duman'ın New York'taki mimari uygulamalarını anlatacak.

Koray Duman Kimdir?

Koray Duman, AIA, LEED, lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden almıştır. Koray, yüksek lisans çalışmalarını UCLA’de tamamlamıştır. Ardından Los Angeles’ta Oceanside Sanat Müzesi ve Santa Barbara Sanat Müzesi projelerinde baş mimar olarak görev aldığı Frederick Fisher and Partners’ta çalışmıştır. Duman New York Eyaleti’nde ve Türkiye’de lisanslı mimardır. Interior Design Magazine dergisinin 2012 yılı ‘Yılın En İyisi’ ve 2011 yılı ‘Yükselen Yıldızı’ ödülünü almıştır. Duman, yakın zamanda Chicago’da Neocon 2014’te HIP Ödülü’ne layık görülmüştür.

Büro Koray Duman

Büro Koray Duman araştırma ve yeni fikirler çevresinde yapılanmış bir mimari bürodur. Stüdyo, mimarideki ve tasarımdaki mevcut sınırların eleştirel düşünce ve cesaret ile genişletilebileceğine ve ileriye götürülebileceğine inanmaktadır. Stüdyo’nun yaptığı işler arasında Design Within Reach flagship mağazaları, Amerika Moda Tasarımcıları Kurumu (Concil of Fashion Designers of America) Genel Merkezi, sanatçı Richard Prince’ın stüdyo renovasyonu ve sanatci vakifi master planlamasi ve yeni Islam Kültür Merkezi projeleri sayılabilir. Stüdyo, New Museum tarafindan 2014’de olusturulan New Inc, sanat, tasarım ve teknoloji şirketlerinin mensup oldugu inkubator’un uyesidir. Büro’nun projeleri uluslar arası etkinliklerde sergilenmiş ve New York Times, Los Angeles Times, Interior Design Magazine, Architectural Record ve Dwell dahil olmak üzere basında yer almıştır.

Etiketler

Bir cevap yazın