Kalebodur ile Mimarın Mutfağı: Prof. Rainer Schmidt

"Kalebodur ile Mimarın Mutfağı" etkinlik serisi 21 Şubat'ta, peyzaj mimarlığı disiplininin önemli temsilcilerinden Prof. Rainer Schmidt'i ağırlıyor.

Kalebodur‘un, toplumu ve mimarlığı ilgilendiren değerlere sahip çıkma misyonuyla hayata geçirdiği toplantı dizilerinden “Kalebodur ile Mimarın Mutfağı” alanında önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor.

Mimar ve tasarımcıların deneyimlerini ve projelerin tasarım süreçlerinde neler yaşandığını paylaştığı “Kalebodur ile Mimarın Mutfağı” toplantı dizisinin bu seferki konuğu Rainer Schmidt Landscape Architects + Urban Planners’ın kurucusu Prof. Rainer Schmidt olacak.

Uluslararası birçok prestijli projede imzası olan Prof. Rainer Schmidt , “Kalebodur ile Mimarın Mutfağı”nda katılımcılarla yaklaşımlarını ve görüşlerini paylaşacak.

Prof. Rainer Schmidt’in “Kalebodur ile Mimarın Mutfağı” konferansı*, 21 Şubat Cuma günü 19:00’da Salt Galata’da düzenlenecek.

Etkinliğe kayıt: https://kalebodur01.eventbrite.com

Prof. Rainer Schmidt Hakkında

1980 yılında Almanya Weihenstephan Üniversitesi’nden Peyzaj Tasarımcısı olarak mezun olduktan sonra Almanya’nın Münih şehrindeki Gottfried Hansjakob ofisinde proje lideri ve daha sonra ofis müdürü olarak çalıştı.

1991’de Münih ve Berlin’de kendi ofisini açtı ve daha sonra 1997’de Bernburg/Saale’de üçüncü şubesini kurdu.

1991’den beri Berlin Beuth Teknik Üniversitesi, Peyzaj Mimarlığı ve Tasarımı bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 2004 yılında Çin’in Pekin Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalışan Prof. Schmidt, 2007’den beri University of California, Berkeley’de ders vermektedir.

Türkiye’den Tabanlıoğlu Mimarlık’ın yanı sıra uluslararası düzeyde SOM, KCAP, David Chipperfield Architects, Baumschlager Eberle Architekten, gmp Architects von Gerkan, Marg and Partners ve Kohn Pedersen Fox Associates (KPF) gibi mimarlık ofisleri ile çok disiplinli ve büyük ölçekli projelerde çalışıyor.

Çalışmalarının felsefesi “Kültürden Doğaya” olarak tanımlayan Schmidt, işlerinde 21. yüzyılın peyzaj mimarlığını insanlığın kendisine ve doğaya yansıması için bir meydan okuma olarak benimsemiş. Çalışmaları, insan yapımı ve doğal çevreye faydalı olacak şekilde tasarımın “ayak izlerini” bırakıyor.

Projelerinden Örnekler (Masterplanlar):
Kral Salman Parkı, Riyad
Shenyang Baishadao Eco Town
University Hospital Frankfurt
Twin Yards Schwabing
Neu-Ulm University
Microsoft Office Building
Allianz Building
General Electric
Einsteinstrasse School
Prinz Eugen Park
Kaiserpfalzquartier Goslar Urban Planning
Landrover City
Rhein Galerie, Ludwigshafen
Park City Schwabing
High Light Munich Business Towers
Park Killesberg
Campeon Infineon Headquarters
Airport Munich – Terminal 2
Bavarian National Museum
Gymnasium Paulinum Schwaz
University Hospital “Klinikum Rechts der Isar”
Leonardo Royal Hotel
Doha Congress and Exhibition Center
Culture Wave City, Hangzhou
Central Business District, Xiogan
Master Planning, Guangzhou
German National Garden Festival, BUGA 2005
University of Applied Sciences Bielefeld

*Konferansın dili İngilizce’dir.

Etiketler

Bir cevap yazın