İzmir Akdeniz Bienali: Sanat Etkinliği Yönetimi Eğitim Programı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, K2 Güncel Sanat Merkezi ile birlikte hayata geçirilen İzmir Akdeniz Bienali kapsamında, “Sanat Etkinliği Yönetimi Eğitim Programı” düzenleniyor. İlki 9-10-11 Kasım 2022 tarihlerinde, her gün 18.30 ile 21.00 saatleri arasında, İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacak.

Başvuru Çağrısı 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, K2 Güncel Sanat Merkezi ile birlikte hayata geçirilen İzmir Akdeniz Bienali kapsamında, “Sanat Etkinliği Yönetimi Eğitim Programı” düzenleniyor.

İlki 9-10-11 Kasım 2022 tarihlerinde, her gün 18.30 ile 21.00 saatleri arasında, İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenecek eğitim programı ile, İzmir’de yaşayıp üreten ve/veya çalışan 15 katılımcının, süreli sanat ekinlikleri konusunda bilgi ve donanımlarının arttırılması hedefleniyor. Ayrıca katılımcılar arasından istekli olanların, bienal süresince görev alacak olan gönüllü ekiplere liderlik etmeleri planlanıyor.

Sanat etkinliği yönetiminde deneyim sahibi sanatçı ve kültür yöneticileri tarafından verilecek eğitimlerde sanat tarihi ve güncel sanat; sanatçı, eser, mekân ve izleyici bağlamında sergileme süreçleri ve yönetimi; içerik geliştirme ve iletişim ile bütçe yönetimi ve raporlama konularına odaklanılıyor.

Başvuru Koşulları 

Üniversitelerin lisans programlarından mezun, kültür ve sanat alanlarında en az 3 yıl çalışma deneyimi bulunan herkese açık olan çağrıya başvurmak için, özgeçmiş ile birlikte en fazla 100 kelimelik bir motivasyon mektubunun contact@izmirakdenizbienali.org adresine iletilmesi gerekiyor. Başvurular, 25 Ekim 2022 saat 18.30’a kadar yapılabiliyor.

Başvuru sonuçları, 31 Ekim 2022 tarihinde, başvuruda bulunmuş olanlara e-posta ile bildirilecektir.

Etiketler

Bir cevap yazın