İzdüşü(m) Sergisi

İzdüşü(m) sergisi 20 Ocak 2017 Cuma günü saat 19.00`da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi‘nde, yönetmenliğini Can Ertuna`nın yaptığı 33 dakikalık, 2004 yılı yapımı Taştaki İz belgeseli gösterimi ile açılıyor.

Sergi 28 Ocak tarihine kadar görülebilir.

Sergi metni:

Yeryüzünün düş sahipleri ve hepsinin zihinlerinde iyi / kötü düşler…

Düşlerden sonra düşünceler, düşüncelerden sonra devinimler ve en sonunda yeryüzünde bıraktıkları izler…

Yeryüzünün düş sahipleri düşündü, düşledi. İzler düştü bir düzleme. İzler düştü kentlere… İzler silindi, izler değişti, yeni izler oluştu.

Zaman zaman dolup taşan, ıssızlaşan ve hatta adı sanı değişen meydanlarda; kıvrılıp giden, uçsuz bucaksız ve çıkmaz sokaklarda; akıp giden nehirlerde; gelip giden denizlerde; yanıp sönen ormanlarda; yapılıp yıkılan, yıkılıp yapılan binalarda; sökülüp giden ağaçlarda, yazılıp çizilen duvarlarda, küçülüp büyüyen parklarda, çarşılarda, pazarlarda, yerin altında, göğün yüzünde, insanın suretinde yeni izler var bugün.

Geçmişin ve geleceğin izlerini sürdüğümüz geçmiş yılsonu sergilerimizden sonra, bu yıl bugünün izlerinin peşine düşüyoruz. Bizler sınırlı dünyanın sınırsız düş kurucuları, “izdüşü(m)” sergisi ile bugüne düşen izleri arıyor ve yeni bir iz yaratmak istiyoruz.

Varsa iz bırakacak düşünüz; görene, duyana, dokunana düş bırakacak iziniz yılsonu sergimize bekleriz.

Etiketler

Bir cevap yazın