IV. Burunda Sanat Festivali

Lokomotif Kültür ve Sanat Derneği, Moda semtini, tasarım ve tasarımcılarını desteklemek, sanatçı-halk buluşmalarını sağlamak amacıyla biraraya gelen Modalılar, sanatçılar ve iletişim profesyonelleri tarafından kurulmuştur.

” Moda’nın Yüzü ” Fotoğraf Sergisi
22 Eylül-12 Ekim, Saint Joseph Lisesi’nde

Açılış kokteyli : 22 Eylül Perşembe 18.30

2009’da 100 Modalı, fotografik portre oyununa katılıp bize dünyalarının kapısını aralamayı kabul etti. Moda, basın ve reklam sektöründen üç fotoğrafçı – Adil Gültekin, Muhsin Akgün ve Uğur Ataç – projeye katıldı. Paris’e de taşınan sergiyi henüz görmediyseniz sergiye bekliyoruz !

Fotoğraflar dernek yararına (portre sahiplerinin izniyle) satışa sunulacaktır.

Daha fazla ayrıntıları alabilmek için buraya tıklayın.

Sokak Şenliği
23 Eylül Cuma, Hacı Şükrü Sokak’ta saat 16.00 ile 21.00 arasında

Sanatçılar, sanatseverler, Modalılar, orada oturanlar, oradan geçenler bu yıl Hacı Şükrü Sokak’ta buluşacak yine. Dans, müzik, tiyatro, resim… birçok sürpriz etkinlik planladık. Masalar kurulacak, birlikte yenecek, açık hava sergisi, konser ve interaktif sanat çalışmaları olacak. Çocuklar için özel atölyeler de var. Piknik sepetinizi kapıp gelin birlikte eğlenelim !

Yılların Fısıltıları Arasında
24 Eylül Cumartesi ve 25 Eylül Pazar günleri Moda sokaklarında

Gezip görecek, hayal edip gözümüzde canlandıracağız. İki gün boyunca Moda’nın zengin mimari mirasını, çoğu yokolma tehlikesi içinde bulunan tarihi binalarını keşfedeceğiz. Haritamız yardımıyla yılların fısıltıları arasında dolaşacağız. Bir zamanlar Moda… Yıkılmış duvarların gerisinde çoğu terkedilmiş evlerde yaşanmışları öğreneceğiz… Gezimiz sırasında birçok sanatçı konser, gösteri ve sürpriz performanslarıyla sizi bekliyor olacak.

Daha fazla ayrıntıları alabilmek için buraya tıklayın.

IV. Burunda Sanat Festivali, dışarıdan finans desteği almamakta, organizatör ve sanatçıların gönüllü çalışmaları ile düzenlenmektedir. Sokak performansları sırasında cömert desteğinizi ve derneğin faaliyetlerini sürdürebilmesi için bağışlarınızı bekliyoruz. Her türlü bilgi için lokomotif.moda@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

Etiketler

Bir yanıt yazın