İTÜ Mimari Tasarım Doktora Dersi Seminerleri

İTÜ Mimari Tasarım Doktora Programı 2021-2022 Bahar Yarıyılı'nda Prof. Dr. Ayşe Şentürer tarafından verilen “Vizyoner Tasarım ve Mimarlık” doktora dersinin dönem sonu bildiri sunuşları 21 Haziran Salı günü saat 10.30-13.30 arasında SALT Galata'da herkesin katılımına açık bir seminerde gerçekleştirilecek.

 

İTÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Mimari Tasarım Programı 2021-2022 Bahar Yarıyılı’nda Prof. Dr. Ayşe Şentürer tarafından verilen “Vizyoner Tasarım ve Mimarlık” doktora dersinin dönem sonu bildiri sunuşlarından oluşan seminer, herkesin katılımına açık. Seminerin amacı, geçmiş-bugün-gelecek sarmalında “vizyoner” olarak kabul edilen düşünsel, yaşamsal ve mekânsal pratikleri “tasarım” ve “mimarlık” odaklı olarak incelemek, bu pratiklerin ardındaki (toplumsal, politik, düşünsel, sanatsal, teknolojik, ekolojik) itkileri görmeye ve göstermeye çalışmak, bu pratikler ve etkilerini, özellikle “eleştirel-yaratıcı” pozisyonlarla ilişkisi içinde tartışmak ve “vizyoner” oluşa dair spekülasyonlar yapmak, öneriler geliştirmek.

Seminer 21 Haziran Salı günü saat 10.30-13.30 arasında SALT Galata’da gerçekleştirilecek.

Elif Öz Yılmaz, Melahat Kaya, Melike Nur Şahin, İdil Akkuzu, Nergis Menemenli Gökçen, İkbal Eren, Nazlı Balkaya, İmge Yılmaz, Burçe Karadağ.

 

Etiketler

Bir cevap yazın