İtalyan Tasarım Günleri 2021

Bu yıl beşincisi yapılacak olan “İtalyan Tasarım Günü” (Italian Design Days) Türkiye’de 29 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında, "Made in Italy için Sürdürülebilir Yeni Bir Başlangıca Yönelik Zorluklar" temasıyla yapılacak.

Etkinlik metni:

Bu yıl beşincisi yapılacak olan “İtalyan Tasarım Günü” (Italian Design Days) Türkiye’de 29 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında, ‘Made in Italy için Sürdürülebilir Yeni Bir Başlangıca Yönelik Zorluklar’ temasıyla gerçekleştirilecektir.

Sözkonusu inisyatif, Türkiye’deki İtalyan Ağı (Ankara İtalya Büyükelçiliği, İstanbul İtalya Başkonsolosluğu, İzmir Konsolosluğu, İtalyan Kültür Merkezi ve İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı ICE), Bilişim Vadisi ve Istituto Europeo di Design Milano’nun işbirliği ile gerçekleştirilecek olup, İtalyan tasarımları ve ‘Made in Italy’nin’ çeşitliliğinin, ülkemiz için kapsamlı fırsatlar sunan bir bağlamda tanıtılması hedeflenmektedir.

Tamamen çevrimiçi olarak yayınlanacak olan etkinliğin kimi bölümleri, İstanbul’un Galata, Boğaz, İtalyan Kültür Merkezi gibi en prestijli ve ilham verici yerlerinden bazılarından moderatörlerin yapacağı bağlantılar aracılığı ile yüz yüze gerçekleştirilecektir.


Alla sua 5° edizione, la rassegna “Italian Design Days” si terrà in Turchia dal 29 giugno all’8 luglio e sarà incentrata sul tema “Le nuove sfide per la ripartenza sostenibile del Made in Italy”.

In particolare, grande spazio sarà dedicato all’architettura, al design industriale, all’interior design, con un occhio di riguardo all’efficienza energetica, ai nuovi materiali, alla domotica casalinga, sino all’accessoristica più specifica. Un workshop analizzerà poi le tematiche relative alla Città del futuro e alla mobilità del futuro. Infine, in linea con l’importanza del settore in Turchia, diversi momenti saranno dedicati al fashion design – da tessile e abbigliamento sino a make-up e fotografia.

L’evento, trasmesso interamente on line, sarà realizzato parzialmente anche in presenza, con collegamenti dei moderatori da alcune delle location più prestigiose e suggestive di Istanbul: Galata, Bosforo ed Istituto Italiano di Cultura tra le altre.

Etiketler

Bir cevap yazın